Vipbakim

El Bakımı İçin Etkili Öneriler

El Bakımı İçin Etkili Öneriler

Yaşlanmaya en erken nereden başlıyoruz? Aslında yüz veya saç olarak görünüyor olsa bile; ellerimizin kırışıklıklarını bir süre boyunca saklayabiliyoruz. El bakımı, kadınların en çok önem verdiği bakımlar arasına girmektedir ve aynı zamanda da bir kadın el bakımına her halde dikkat etmelidir. El bakımı için öneriler verecek olursak; gerek maskeler gerek ise de uygun nemlendiriciler çerçevesinde birkaç bilgi sunabiliriz.

El Bakımı

1)Günün birçok bölümünü evimizde değil, dışarıda geçiyoruz. Gerek okul gerek ise de iş hayatı temposu oldukça yoğun sürdüğü için; bir şekilde mikroplarla temas haline geçiyoruz. El bakımının en önemli aşaması bu bağlamda ellerimizi sık sık yıkamak olacaktır.

2-)Cildimiz, her eyleme farklı bir tepki gösterebilir. Sık yıkanan eller çabuk kuruyacaktır. Bunun önüne ise; ellerinizi yıkadıktan hemen sonra nemlendirici kullanarak geçebilirsiniz.

3-)Kış günlerini ardımızda bırakırken, bir daha ki kış için aklınızda bulunması gereken durum; her dışarı çıktığınızda eldiven kullanmak olacaktır. Bu sayede ellerini soğuğa karşı her anlamda korumuş olacaksınız.

4-)Bizler güneş kremini sadece yüzümüze uyguluyoruz, halbuki ne kadar yanlış olduğunu bilmiyoruz. Nasıl her gün dışarıya çıkarken yüzümüze güneş kremi sürüyoruz, aynı şekilde ellerimize de sürmeliyiz.

5-)Tırnak bakımı da el bakımına dahil edilen bir uygulamadır. Bunun için uzmanlar tarafından ve uygun malzemelerle tırnak bakımını da aksatmamalısınız.

Lekelerden Kurtulmak İçin El Bakımı

  • 1 çorba kaşığı süzme yoğurt
  • 2 çay kaşığı limon suyu
  • 2 çay kaşığı bal

Bu malzemelerle bilikte güzel bir leke bakımı uygulama yapacaksınız. Aslına bakarsanız leke maskesi olarak adlandırılıyor ama ellerinizi nemlendirmede de oldukça iyi bir karışımdır. Öncelikle ellerinizi doğal bir sabun ile yıkamalısınız. Daha sonrasında ise bu karışımı elleriniz masaj yaparak, 10 dakika kadar bekleyin ve ılık su ile yıkayarak; daha sonrasında nemlendirici sürün. Haftada iki kez bu bakımı uygulayabilirsiniz.

Daha Yumuşak Eller İçin

Ellerimiz günlük rutinlerimiz sırasına oldukça etkilenir ve bu bağlamda çabuk yıpranır. Bunun için kısa sürede ellerinizi yumuşacık yapacak bir öneri sunacağız. 1 çay kaşığı zeytinyağı ve yarım avuç şeker ile ellerinizi ovuşturun. Uyguladıktan sonra ise bir süre bekleyin ve ellerinizi durulayın. Bu karışım sayesinde ellerinizin üzerinde ölü derilerden kurtulmuş olacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.