Vipbakim

El Bakımı İçin Kür Önerileri

El Bakımı İçin Kür Önerileri

Eller bizim ne kadar bakımlı olduğumuzu en çok gösteren yerlerdir çünkü her şeyi ellerimizle yaparız. Bu yüzden ellerimizi her zaman çok temiz tutmalı, onların bakımına önem vermeliyiz. Eller aynı zamanda vücutta en çok yıpranan uzuvlarımızdır da. Özellike kadınların çamaşırdan, bulaşık deterjanlarından, çamaşır suyundan, temizlik ürünlerinden oldukça fazla etkilenen elleri, yıpranmaya daha elverişli bir hale gelir.

Bu dış etkenler kimi insanların ellerinde kuruluğa ve çatlamaya, kimi insanların ellerinde aşırı ton değişimlerine, alerjik reaksiyonlara sebep olur. Bu yüzden el bakımı için kür önerilerini düzenli bir şekilde ellerimize uygulamalı ve ellerimizin bakımına dikkat etmeliyiz. İçerilerinde bal, karbonat, limon gibi antibakteriyel özelliklere sahip doğal maddelerin bulunması, bu kürleri çok daha uygulanabilir bir hale getirmektedir. Kürlerin içine konulan zeytinyağı ve şeker gibi doğal maddeler ellerimize uygulayacağımız kürlerin pürüzsüzleştirici ve yumuşatıcı özelliklerini kuvvetlendirir. Çeşit çeşit el bakımı için kür önerilerini sizin için maddelendirdik:

  • Yumuşatıcı El Bakım Kürü

Yapışı ve uygulanışı oldukça basit olan bu kürü bir çok kişi tavsiye ediyor, günde bir çok insan bu kürü ellerine uygulayarak doğal bir yumuşaklık elde ediyor. Bu kürü günde üç kere birkaç dakikalık uygulamalarla ellerimize uyguluyoruz.

İçinde hiçbir katkısı olmayan bu maska yalnızca doğal ürünlerden oluşuyor.

Kürün Hazırlanışı ve Uygulanışı

Neredeyse bir yemek kaşığı dolusunca beyaz şekeri ve yine bir yemek kaşığı ölçüsünde zeytinyağını, geniş bir kaba döküyoruz. Kabın içinde zeytinyağını ve şekeri düzgün bir biçimde karıştıralım. İyice karıştırdıktan sonra bu karışımı ellerimize sürelim ve karışımı ellerimizde bir birkaç dakika ovalım. Karışımı ellerimize iyice sürdükten sonra ellerimizi bol su ile yıkalayalım. İşte, şimdi yumuşacık ellere kavuştunuz!

  • Pürüzsüzleştici El Bakım Kürü

El bakımı için kür önerilerinde şimdi de sıra pürüzsüzleştirici el bakım küründe. Bu kür de tıpkı yumuşatıcı el bakım kürü yapışı ve uygulanışı oldukça kolay olan bir kür. Bu kür yumuşatıcı özelliği bir yana, eldeki karışık renk tonlarını ve kızarıklıkları ortadan kaldırmasıyla ünlü. Doku kararmalarının ortadan kaldırılmasına yardımcı olan bu kür aynı zamanda ellere oldukça pürüzsüz, aydınlık bir görüntü de kazandırıyor. Şimdi kürün nasıl yapıldığına bakalım.

Kürün Hazırlanışı ve Uygulanışı

Önümüze yine güzel bir kase alıyor ve gereken ürünleri kaseye doldurmaya başlıyoruz. Kaseye önce birkaç çay kaşığı taze sıkılmış limon koyuyoruz. Daha sonra limonun üstüne bir yemek kaşığı bal ve bir yemek kaşığı beyaz karbonat dökerek kürümüzü karıştırmaya başlıyoruz. Kürü iyice karıştırdıktan sonra onu  yuvarlak ve yumuşak hareketlerle, adeta masaj yapar gibi yıpranmış ellerimize uyguluyoruz. Kürü ellerimize iyice uyguladıktan sonra ellerimizi neredeyse bir beş dakika kadar yıkamamız gerekiyor ve işte hazır! Pürüzsüz, yumuşalık, aydınlık eller…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.