Vipbakim

El Bakımı Nasıl Yapılmalı

El Bakımı Nasıl Yapılmalı

Bakım üzerine konuştuğumuz zaman; aslında birçok faktörün karşımıza çıktığını görebiliyoruz. Bakım dediğimiz zaman, sadece vücut bakımı veya aynı zamanda saç bakımı olarak düşünüyoruz. Aslına bakarsanız, bunun sadece bu kadar kısıtlı bakımlarla sınırlı olmadığını da anlayacağız. Bizlerin öncelikle derin bakımlara ihtiyaçları vardır. Mesela; sosyal hayatımızda karşımıza çıkan el bakımı, bizler için en ideal bakım türleri arasına girmektedir. Bunun için sizlere el bakımı nasıl yapılmalı, başlığını anlatacağız.

El Bakımı

El bakımı, kadınların en değer vermesi gereken bakım türlerinden birisidir. Bunun sadece kişisel bakım olarak sınırlandırılmaması gerekmektedir. Sosyal hayatımızda da el bakımı, oldukça dikkat çekmektedir. Özellikle de bir ortama girildiği zamanlarda, önemini anlamaktayız. Bu bağlamda bakıldığı zamanda ise; el bakımı için maskelere bakacağız.

El Bakımı İçin Maskeler

Killi Maske

Kuru ve aynı zamanda sürekli çatlayan bir cildiniz mi var, aynı zamanda da ellerinize de mi yansıyor? O halde yapmanız gereken şey killi maske uygulanacaktır. Aynı zamanda da sivilceler içinde, killi maske uygulaması yapılmaktadır. 2 yumurta sarısı, 1 tatlı kaşığı kil ve 1 tatlı kaşığı badem yağı ekleyerek, kil maskesini uygulayabileceksiniz. Bütün malzemeleri iyice karıştırın ve ardından katılaşana kadar buzlukta kil maskesini bekletin. Daha sonra ellerinize uygulayın ve 10 dakika bekledikten sonra; iyice durulayın.

Ballı Maske

Zeytinyağı ve bal ile yapacağınız bu karışım sayesinde; elleriniz yumuşacık olacak ve aynı zamanda da kolaylıkla uygulayabileceğiniz bir bakım olarak karşınıza çıkacaktır. 1 kaşık bal ve bir miktar zeytinyağı ile bir bakışım elde edeceksiniz. Bu karışım sayesinde, elleriniz sertlikten kurtulacaktır. Kase içerisinde ellerinizi bekletin ve 5 dakika sonra yıkayın.

Elleriniz İçin Öneriler

  • Kısa süreli banyolar yaparak, ellerinizin nemini biraz daha fazla tutabilirsiniz ve bu sayede ellerinizde nemi saklayabilirsiniz.
  • Rüzgarlı ve aynı zamanda soğuk havalar; ellerinizin anında kırışmasına, aynı şekilde çatlamasına ve bakımsız görünmesine neden olacaktır. Bunun için ise; eldiven takmayı ve krem sürmeyi unutmayın.
  • Cildinizi kurutmayan sabunlar kullanmak, her zaman için daha sağlıklı olacaktır. Aynı zamanda da bu sabunların yanında ılık suyu tercih etmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.