Vipbakim

El Peelingi Evde Nasıl Yapılır?

El Peelingi Evde Nasıl Yapılır?

Günlük hayatta en çok yıpranan organ olan eller, el peelingi sayesinde kendisini yenileyecektir. Her işi yaptığımız ellerimiz, pek çok değişik maddeye maruz kalmaktadır. Bu nedenle de yıpranmaktadır. Her ne kadar krem sürsek de kalıcı bir koruma sağlanmaktadır. Zaman içinde de eller yaşlanmaya başlayacaktır. Bu yüzden el peelingi gibi besleyici uygulamalar sayesinde ellerinize gereken özeni gösterebilirsiniz.

Eller İçin Besleyici Losyon

El peelingi için pek çok tarif mevcuttur. Ancak besleyici olarak bu tarif oldukça etkilidir. Bir kabın içerisine yarım limonu sıkın ve üzerine 1 çay kaşığı tuz ile 1 çay kaşığı sirkeyi ekleyin. Bu karışımı iyice karıştırın ve daha sonra ellerinize sürün. Ellerinizi ovarak sürmeye özen gösterin. Biraz bekledikten sonra ise duru suyla yıkayabilirsiniz. İşlem sonrası ellerinizi nemlendirmeyi unutmayın.

El Peelingi Tarifi

Yarım çay bardağı zeytinyağı ile 1 çorba kaşığı şekeri karıştırın. Bu karışımla ellerinizi ovalayarak yedirin. İşlem sonrası ellerinizi duru suyla yıkayın. Zeytinyağı elleri yumuşatırken, şeker ölü hücrelerden arındırır. İsterseniz tarife süt de ekleyebilirsiniz. Süt de onarıcı özelliği sayesinde hasarlı hücrelere iyi gelecektir.

El Peelingi Yaparken Dikkat Edilecekler

El peelingi herkesin değil 25 yaş üstü kişilerin yapması gereken bir uygulamadır. Çünkü daha genç yaştakilerde ellerde bir kırışıklık söz konusu olmayacaktır nemlendirici yeterli olur. Peelingin amacı kırışıklıkları azaltmak ve ölü hücrelerden cildi arındırmaktır.

İnsanın yaşını gösteren asıl etken ellerdir. Bu yüzden ellerinize bakım  göstermeniz çok önemlidir. Yüzünüz için botoks gibi uygulamalar yapabilirsiniz ancak el için bu mümkün değildir. Bu yüzden ellerinize de peeling gibi bakımlar yapmalısınız

El peelingi düzenli olarak uygulanması gerekir. Aksi takdirde beklenen sonucu alamayabilirsiniz. Peeling öncesi cildimizin temiz olmasına dikkate din.

Eğer tırnaklarınızda oje varsa peeling öncesi mutlaka silin.

Peeling uygulamadan önce manikür gibi işlemler yapılabilir. Çünkü bu işlem ölü deriyi arındırır.

Böylece peeling daha etkili olacaktır. Manikürlere tırnaklara bakım yaparken, peeling ile de ellerinize bakım yapabilirsiniz. Böylece ellerinizin görünümü oldukça farklılaşacaktır. Daha bakımlı, genç ve duru olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.