Vipbakim

El Terlemesi Neden Olur, Nasıl Geçer?

El Terlemesi Neden Olur, Nasıl Geçer?

El terlemesi sorunları, genel olarak fonksiyon bozukluğu olan kişiler de görülür. Bu durum doğduğumuz yaştan itibaren görülebilir ve tedavisi geciktirildiği süreç boyunca da sık sık bizleri konular ile alakalı mağdur bırakır. Genel olarak önüne geçebilmek ve bu sorunsalları tedavi sürecinden geçirebilmek adına artık hastaneler tarafından bazı önlemler alınabiliyor.

Sinir sisteminin koltukaltından girilip kesilmesiyle beraber el ve ayak terlemelerini engellemek mümkündür. Yani ufak bir ameliyat ile beraber el terlemesine çözüm söz konusu olabilir. Fakat riskli bir sistem olduğundan dolayı pek çok kişi bitkisel ya da ilaç tedavisini daha uygun görmektedir.

Sempatik sistem olarak adlandırılan bu terleme durumları, fazlası ile duyarlı ve sık çalışması durumundan dolayı kendisini dışarı atar ve bu da terlemelere neden olur. Hormon bozukluğu gibi durumlar adlandırılsa da, aslen herhangi bir alakası olmadığı gibi heyecan, stres, psikolojik travmalar ile kendini gösterebilen bir hastalık türüdür.

Herhangi bir sağlık problemi ortaya çıkarmaz ya da hayati bir riski yoktur. Fakat yapacağımız pek çok işi engellemesiyle bilinir. Nitekim bölgesel bir terleme olacağından dolayı –özellikle el- bizler için oldukça önemli bir uzuv ve daima önüne geçilebilmesi faktörü günümüzde büyük bir önem teşkil etmektedir.

El terlemesi nasıl sona erer?

  • Bunun için bazı tıbbi ilaçlar mevcuttur. Doktorlar tarafından öngörülen bu ilaçlar ile beraber bir nebze de olsa terlemelerin önüne geçebilirsiniz.
  • Fakat kalıcı bir çözüm isteyenlere yönelik ufak çaplı bir ameliyat durumu daha uygun görülmektedir. Bu sayede terlemeler tamamen yok olacak ve bu durumların büyük bir olasılık ile önüne geçebileceksiniz.
  • Eğer terlemeler fazla değil ise, terleme önleyici losyonlar kullanarak bu terleme durumlarını en aza kadar indirgeyebilirsiniz.
  • Bunun yanı sıra ise iyonfotorez tedavisi uygulanarak terleme durumlarının tamamen önüne geçilebilmektedir. Tam olarak kalıcı bir durum söz konusu olmasa da, büyük oranla bu durumun geciktirilmesinde önemli bir faktör olur.
  • Yine de bir ömür boyu el ve ayak terlemelerinin önüne geçebilmek adına ufak çaplı bir ameliyat en doğru olandır. Sizler de bu yöntemlerden herhangi birisini seçerek terlemelerinizi artık kalıcı olarak yok edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.