Vipbakim

Ellerdeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir? Etkili Doğal Kür Tarifi

Ellerdeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir? Etkili Doğal Kür Tarifi

Yaşlanmanın bir göstergesi olarak ellerimizin üzerinde ki kırışıklıklardan bahsedebiliriz. Özellikle de çok fazla temizlik malzemelerine veya suya girdiği zaman, ellerimiz üzerinde inanılmaz kırışıklıklar meydana geliyor ve bu bağlamda bakım yapmak bizlere şart oluyor.

Her ne kadar çoğu zaman için gerekli bakım yollarını uyguluyor olsak bile; bir yerden sonra yaşında etkisiyle, pek de üstesinden gelebileceğimiz sorunlar olmamaya başlıyor. Yine de ellerde ki kırışıklıklar nasıl giderilir bakalım.

Ellerdeki Kırışıklıklar Neden Oluşur?

Yaşın ilerlemesiyle birlikte ellerde kırışıklıklar oluşmaya başlar. Gerek nem dengesi bakımından olsun gerek ise de kollajen liflerinde  ki bozulmalar olsun, en büyük etkilerinden birisi olarak karşımıza çıkmaya başlamıştır.

Zamanla bu kırışıklıklar çok daha derinleşmeye başlamakla birlikte aynı zamanda da geri dönülmez bir seyir izlemektedir. Ellerde oluşan kırışıklıklar sadece kişinin, kişisel yaşamını değil; aynı zamanda sosyal yaşamını da büyük ölçüde etkilemeye başlar ve sonucunda üstesinden gelinmeyen bir halle birlikte sonuçları gözden geçirir.

Ellerdeki Kırışıklıklar İçin

7’den 70’e el temizliği oldukça önemlidir. Bu bağlamda bakıldığı zamanda ise; dışarıdan içeriye girdiğimiz her zaman eller gün içerisinde iyice yıkanmalı ve temizlenmelidir.

Sıcak su veya soğuk su tercih etmektense; eller yıkanırken, ılık su tercih olmalıdır. Bu sayede ellerimiz olası durumlarda ki hasarlardan en az derecede etkilenecektir.

Kuru ciltler çok daha kolay yaşlanırlar ve çok daha çabuk hasar görürler. Bunun önüne geçmek için ise; sürekli olarak nemlendirici uygulaması yapılmalıdır.

Dışarıya çıktığımız zaman hava çok soğuk veya çok sıcak olabilir. Bu gibi havalar cildimiz üzerinde çok daha fazla zararlıdır. Bunun için yapılması gerekilen uygun nemlendirici kremler kullanmaktır.

Kırışıklar İçin Havuç Kürü

  • 50 ml. Salatalık suyu
  • 50 ml. Havuç suyu
  • 50 ml. Gül suyu
  • 50 ml. Portakal suyu
  • 50 ml. Limon suyu
  • 10 ml. Gliserin

Tüm bu malzemeleri karıştırın. Her gün kullanabileceğiniz bu karışım sayesinde, elleriniz olduğunuzdan çok daha güzel bir şekilde gözükecektir ve bir süre sonra kırışıklıkların en aza indiğini göreceksiniz. Bu karışım ile ellerinize masaj yaptıktan sonra, 10 dakika bekleyin ve ardından ılık su ile yıkayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.