Vipbakim

Erkekler Ayaklarına Nasıl Bakım Yapmalı?

Erkekler Ayaklarına Nasıl Bakım Yapmalı?

Erkekler ayakları oldukça düşük bakım gerektirir, ancak yine de bazı temel ayak bakımından yararlanabilirler. Sonuçta, kimse kokan ayakları sevmiyor. Kaba ciltler, kötü koku ve kötü tırnaklar herkese sorun yaratabilir. Erkekler için en iyi ayak bakım ipuçları ile ayaklarınızı mükemmel şekilde tutun.

Ayaklarınızı Vücut Nemlendiricisiyle Değiştirin

Ayaklarınızı vücut losyonu ile nemlendirmek, kabarık ve kuru lekeleri önleyebilirsiniz. Nem emilimini en üst düzeye çıkarmak ve kuru cildi önlemek için duştan hemen sonra vücut losyonlarını uygulayın. Kuru lekelerden zaten muzdarip olursanız, ayağınız 1-2 kez nemlendirerek görünümlerini önemli ölçüde artırabilirsiniz.

Parmaklarınız Arasında Yıkayın

Birçok kişi duşlarına bile ayaklarına fazla dikkat etmez. Ayak parmaklarınız arasındaki kalan kir kolayca toplar ve bakteriler için üreme alanıdır; parmaklarınız arasında düzenli olarak temizleme yapmazsanız, ayak ciltleriniz kötüleşir. Bu yüzden, onları temiz tutmak ve ayak hijyeni problemleri riskini azaltmak için ayaklarınızın her tarafını sıvı temizleyici kullanın.

Uygun Ayakkabılar Giyin

Ayaklarınızdaki kaba cilt genellikle çok sıkı ayakkabı giymenin bir sonucudur. Ayaklarınızın yere ihtiyacı vardır, bu nedenle uygun şekilde oturan ayakkabıları alın nasır ve kir riskini azaltmak için yumuşak bir dolgu kullanın. Yaptığınız herhangi bir etkinliğe uygun ayakkabıları da kullanıyor olmalısınız. Örneğin, yaralanmak istemiyorsanız, yürüyüş yaparken normal spor ayakkabıları giymemelisiniz.

Tırnaklarınıza Doğru Şekilde Kesin

Ayak tırnaklarını düzelttiğinizde, yuvarlak olmamasına ve düzleştirilmesine dikkat edin. Yuvarlak tırnak içine batma riskini artırabilir, bu oldukça acı vericidir. Ayrıca, düzenli aralıklarla ayak tırnakları düzeltin. Ayak tırnakları son derece uzun olabilir, bu da kırma ve enfekte olma riskini arttırır.

Dışarıda Ayaklarınıza Dikkat Edin

Spor salonu veya toplu duş gibi ortak kullanım alanlarında sandalet veya ayakkabı giyin. Soyunma odasının ılık, nemli zemini bakterilerle dolup taşıyor, bu nedenle bu tür halka açık yerlerde ayağınızı bir şeyler giyin. Hangi tür mikropların gözüktüğü hakkında hiçbir fikriniz yok; bu yerlerde ayakkabı eksikliği, sporcunun ayağı ve diğer mantarlarla ilgili risklerinizi artırabilir.

ayak bakımı

Vücut Tozunu Kullanın

Ayaklarınızın üzerine bir vücut pudrası kullanmak aşırı nemi emmeye ve cildi yatıştırmaya yardımcı olabilir. Bir vücut tozu atletik erkekler için özellikle yararlıdır – egzersizle ilişkili deri rahatsızlığının önlenmesine ve rahatlamasına yardımcı olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.