Vipbakim

Erkeklerde Ayak Bakımı Nasıl Yapılır

Erkeklerde Ayak Bakımı Nasıl Yapılır

Sadece kadınlar için değil, Erkeklerde ayak bakımı da oldukça önemlidir. Yürürken, spor yaparken veya çalışırken vücudun tüm yükünü ayakların çektiğini hepimiz biliyoruz. Gün içerisinde neredeyse 12 saat süresince ayakkabı içinde havasız kalması, ayak bakımının ne denli önemli olduğunu oraya koyuyor. Kan dolaşımın hızlı olması için ayaklarınızı haftada en az 3 defa, deniz tuzunun olduğu suda dinlendirmeniz oldukça faydalı olacaktır.

Batıklarınızı önlemek oldukça önemlidir. Bu nedenle ayak tırnaklarınız düz kesmelisiniz. Mantar ve nasır gibi sorunlar yaşamak istemiyorsanız ayaklarınıza özen göstermelisiniz. Çatlak ve nasırların önüne geçebilmek için de, banyo esnasında topuklarınızda ponza taşı kullanmanız çok önemlidir. Ayaklarınıza nemlendirici kremlerle bir iyilik yapabilirsiniz.

Bakımsız ayakların birçok rahatsızlığa yol açacağını ve böylece hem kendiniz hem de çevrenize rahatsızlık vereceğinizi bilmelisiniz. Ayağın yüz ve saç kadar görünür olmaması sizleri sorumsuzluğa itmemelidir. Yaşayacağınız her hastalık ve mikrop kaynaklı sorunlarda başınız oldukça ağrıyacaktır. Tüm bu nedenler ayak bakımının önemini anlatmaya yetiyor. Estetik görünümü kadar sağlığınızın da tehlikeye gireceğini ve bu sebeple hiç hoş olmayan mantar, nasır vb. rahatsızlıklara yakalanacağınızın bilincinde olmalısınız.

Çorap ve ayakkabılarınıza dikkat etmeli, sizleri rahatsız edecek her türlü olumsuzluktan kaçınmalısınız. Gün içerisinde en az bir veya iki kere ayaklarınızı yıkamalı ve onları ödüllendirmelisiniz. Günün tüm stresini ve yorgunluğunu ayaklarınızın çektiğini de bilmek zorundasınız. Etrafınızdan gelecek gereksiz ve içi boş eleştirilere kulak asmadan manikür ve pedikür yaptırmanız sizleri oldukça mutlu ve sağlıklı kılacaktır. Bir erkek için bakım her şeyden öncelik olmalıdır.

Neden Ayak Bakımı?

Hiçbir erkeğin, çatlamış ayak topukları, batık ve kokan ayaklar istemeyeceğini tahmin ediyoruz. Görünümün bu denli çirkin bir sonuç olarak ortaya çıkmasına ek olarak sağlık boyutunu da söylememiz gerekiyor. Bakımlı olmanın getirdiği tüm avantajları kullanmanız ve bu doğrultu da özellikle, Erkeklerde ayak bakımı için haftada en az 1 kere ayak bakımınızı yapmanız gerekmektedir.

Manikür Ve Pedikür Yaptırmalısınız!

Düzenli bir şekilde yaptıracağınız manikür ve pedikür sayesinde hem tırnak sorunlarından korunacak hem de bakımlı ayaklara sahip olacağınızın bilincinde, ayaklarınıza gereken değeri vermelisiniz. Bedensel ve ruhsal olarak kendinizi oldukça enerjik hissetmenizi sağlayacaktır. Bakım bir erkek için vazgeçilmez bir aksesuar olmalıdır. Bu nedenle manikür-pedikür diyerek es geçmeniz doğru olmayacaktır.

İyi ve hoş bir görünümün ilk koşulu temiz ve sağlıklı olmaktır. Bedenin tüm yükünü taşıyan ayaklarımızın bakımı oldukça önemlidir. Bu nedenle sık sık duş almalıyız. Parfüm ve deodorant kullanıyor, saçlarınıza gereken özeni gösteriyorsunuz, Peki ya ayak bakımınızı ne kadar yerine getiriyorsunuz? Hoş bir görünüm adına ayak bakımınız en önemli ritüellerden biridir. Bunun için, bakım salonlarına gidemiyor ve zaman bulamıyorsanız, yapmanız gereken evde kendi başınıza gerçekleştireceğiniz pratik bakımlar olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.