Vipbakim

Evde Ayak Bakımı İçin En Etkili Öneriler

Evde Ayak Bakımı İçin En Etkili Öneriler

Ayaklar, vücudumuzun en önemli noktalarından birisidir. Tüm gün üzerinde olduğumuz için oldukça rahatsız olacaklar ve bu bakımdan dolayı da rahatsız olmamaları olanaksız olacaktır. Ayak bakımı oldukça önemli bir bakım türü olmakla birlikte aynı zamanda da evde de yapılabilmektedir. Evde ayak bakımı için en etkili öneriler olarak göz atacağız.

Evde Ayak Bakımı

Evinizde yapabileceğiniz en pratik yöntemlerden birisi, ayakkabılarınızı olandan büyük veya küçük almamak olacaktır.

– Ayakkabı seçimi, ayak bakımı adına en önemli noktalardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayakkabınızı doğru seçtiğiniz zaman, ne bakımsız gözükecektir ne de olası hasarlara yol açacaktır.

Son zamanlarda en çok tercih edilen ayakkabılardan, aslında botlardan, en popüler olanı naylon çizmeler olmaktadır. Bizler kesinlikle bu çizmeleri önermiyoruz. Bunun sebebi bu tarz çizmelerin, ayak sağlığını ve ayak yapısını olumsuz etkilemesi olmaktadır.

Ayaklarımızda belirli çatlaklar ve aynı zamanda sürekli ayakta durulması bakımından çeşitli hasarlar meydana gelmektedir. Bunların önüne geçmek için yapmanız gereken şeylerden birisi, ayaklarınıza masaj yapmak olacaktır. Özellikle de duştan sonra kimi zamanlar gerek taşlar ile gerek ise de kremlerle masaj yapmalı ve ölü derilerden kurtulmalısınız.

– Topuk çatlakları oldukça sıkıntılı olmaktadır. Bunlar için yapmanız gereken güvenilir bir yerden ponzo taşı alarak, topuklarda oluşan ölü derilerden kurtulmak olacaktır.

– Pedikür, her kadının vazgeçilmezidir. Eğer sizlerde vazgeçilmez olarak pedikür yaptırıyorsanız; dikkat edilmesi gerekilen nokta bir uzman tarafından yapılacak olmasıdır ve aynı zamanda çok daha sağlıklıdır.

Ayak Nasırı İçin Bakım

Yazın ayaklarımız bir şekilde hava alırken, kışın bu durum söz konusu bile olmamaktadır. Bunun için kışın kapalı yerde kalan ayaklarımız gerek nasır gerek ise de mantar gibi sorunlarla karşılaşabilir. Böyle bir durum söz konusu ise bir uzmana başvurmanız gerekebilir. Bu kadar ciddi değilse de pedikür sayesinde kurtulabilirsiniz.

Ayak Bakımı İçin Doğal Tarif

Evde en doğal bakımlardan birisi olarak karşımıza çıkan sıcak su içerisine konulan karbonat olacaktır. Bir kova sıcak suyun içerisine iki veya üç kaşık karbonat dökerseniz ve ayaklarınızı bu suda bekletirseniz, oldukça etkili olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.