Vipbakim

Evde Ayak Bakımı Nasıl Yapılır

Evde Ayak Bakımı Nasıl Yapılır

Bakımlı ve aynı zamanda sağlıklı gözükmek her kadının hakkı değil mi? O halde neden hala, bir şekilde kendimizi salıyor ve aynı zamanda da bakım yöntemlerinden uzak duruyoruz? Yapılması gerekilen işlem o kadar basit ki; sadece biraz olsun kendimize vakit ayırmak ve aynı zamanda da bu ayırdığımız vakit içerisinde kendimizi şımartmak olacaktır. Şımartacak olduğumuz bu dakikalar içinde ise yapmamız gereken şey; evde ayak bakımı olacaktır. Haftanın yorgunluğunu atmak adına; evde ayak bakımı nasıl yapılır, bakalım.

Evde Ayak Bakımı

Ayak Kokusu İçin Öneriler

Kışın çok daha sık rastladığımız bu konuyu  mevsimsel olarak değerlendirdiğimiz zaman; kışın olduğu kadar yazın da yansıdığını göreceksiniz. Her ne kadar bizler farkına varmıyor olsak dahi; kışın pamuklu çoraplardan ve aynı zamanda da kalın ayakkabılardan , ayaklarımız bir süre sonra kokabilir. Ayak kokusu için evde yapılacak yöntemlerde bulunmaktadır.

Eve geldiğiniz anda, ayakkabılarınızı çıkartıp bir kenara koyun ve daha sonrasında ayaklarınıza bakmaya başlayın. Öncelikle limon kolonyası ile ayaklarınızı iyice ovun ve daha sonrasında ayaklarınızı anti-bakteriyel sabun ile 2-3 dakika yıkayın ve biraz bekleyin. Bu işlemin ardından ise yapmanız gereken şey; ayaklarınızı duş jeli ile yıkamak olacaktır. 1 ay boyunca düzenli olarak devam ederseniz; ayaklarınızın kokusunun kesildiğini göreceksiniz.

Ayakları Yumuşatmak İçin Evde Bakım

Ayaklarımız, kış ayından çıktıktan sonra; resmen bakıma muhtaç bir hale gelmektedir. Bunun olmaması için, en azından biraz daha kendinde olması adına kışın yapılacak bir yöntemden bahsedeceğiz. Gece yatmadan önce ayaklarınıza vazelin sürün ve daha sonrasında bir pamuklu çorap giyip yatın. Sabah kalktığınız zaman ayaklarınızın yumuşacık olduğunu göreceksiniz. Yaz aylarında ise ayaklarınıza lavanta yağı uygulayabilirsiniz.

Ayak Sağlığı İçin
  1. Mümkün olduğu kadar ayağınıza olan bir ayakkabı seçip, alın. Seneye giyerim diye büyük veya daha küçük numara almayın.
  2. Ayaklarınızı dışarıdan geldiğiniz zaman, düzenli olarak yıkayın ve temiz tutun.
  3. Her gün aynı ayakkabıyı giymek hem ayakkabıyı yıpratacak hem de ayaklarınızın hava almasını engelleyecektir. Bunun için her 2 günde bir giydiğiniz ayakkabıyı değiştirin.
  4. Pedikür yaptırmayı ihmal etmeyin ya da kendinizde evde yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.