Vipbakim

Evde manikür nasıl yapılır?

Evde manikür nasıl yapılır?

Bakımlı bir kadında/erkekte ilk bakılacak yer neresidir? Tabi ki tırnaklar! Peki, sizin tırnaklarınız ve elleriniz ne durumda?
Tırnaklarınızın güzel görünmesini istiyorsunuz; ama manikür için kuaföre gidecek zaman bulamıyor ya da o parayı vermek istemiyor musunuz?

Evde nasıl manikür yapılır ?

“Evde televizyon izlerken ya da boş zamanımda, manikürümü kendim yapamaz mıyım?” Diyenlerdenseniz… Neden olmasın? Tabi ki yapabilirsiniz!

evde-manikur-yapma

Öncelikle;
Bir kabın içine, ılıktan biraz daha sıcak olacak şekilde su koyun ve tırnaklarınızı bu sırada törpüleyin.
Son zamanlarda kısa ve küt tırnaklar daha tercih ediliyor olsa da, uzun tırnak sevenlerdenseniz, tırnaklarınızı düz yerine oval törpülemeniz sağlık açısından daha doğru bir tercih olacaktır. (Ayak tırnaklarını da düz törpülemek gerekir)
Yalnız; törpüyü tırnak üzerinde sağa-sola bastırarak değil de, sürekli aynı yöne doğru sürtmelisiniz. Bu, tırnaklarınızın çabuk kırılmamasını ve katmanlaşma olmasını engelleyecektir.

evde-manikur-nasil-yapilir
Törpüleme işlemi bittikten sonra, tırnaklarınızın çevresine vazelin sürüp bir süre yumuşamasını bekleyin.
Kısa bir süre sonra, ellerinizi suyun içine sokup bekleyin. Tırnak kenarlarınızdaki kremin iyice etlerinizi yumuşatmasını bekleyin.
Ayrıca, suyun içine; anti-bakteriyel sabunlardan ve birkaç damla limon eklemeniz tırnaklarınızın daha sağlıklı ve temiz olmasını sağlayacaktır.
Yaklaşık bir 4-5 dakikalık beklemenin ardından ellerinizi sudan çıkarıp, kurulayın.

evde-manikur-pedikur
Kurulama işlemi bittikten sonra, etlerinizi kesmektense geriye doğru itmeniz onların tekrar uzamasını ve sertleşmesini engelleyecektir.
Temizleme işlemi bittikten sonra, oje sürecekseniz mutlaka önceden sertleştirici ya da tırnak koruyucusu sürmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.