Vipbakim

Evde Tırnak Bakımı İçin Öneriler

Evde Tırnak Bakımı İçin Öneriler

Tırnak bakımı, hem sağlık hem de dış görünüş için önemli bir konudur. El ve ayak bakımı kapsamındaki tırnak bakımı aksatılmamalı, tırnakların temizliğine ve bakımına özen gösterilmelidir. Kadınlar için, bakımlı ellere sahip olmak, bakımlı tırnaklara sahip olmakla mümkündür. Tırnak bakımı, evde de rahatlıkla yapılabilir. Evde tırnak bakımı için öneriler bulunmaktadır. Bu önerileri, dikkate alarak, evinizde tırnak bakımınızı rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Tırnak bakımı önerileri

Tırnak Kesimi
Tırnak kesimi, tırnak bakımı için en önemli aşamadır. Bakımlı tırnaklara sahip olmak isteyen kişilerin, tırnaklarını keserken hassas davranması gerekir. Tırnaklarınızı, zarar vermeden kesmek istiyorsanız, duştan sonra kesmeyi tercih edebilirsiniz. Duş boyunca, tırnaklarınız yumuşayacak, sonra da rahatça kesilecektir.
Tırnaklarınızı, oval bir şekilde keserek daha hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Fakat isteğinize göre, düz de kesebilirsiniz. Tırnaklarınızı kestikten sonra, törpü ile düzeltmeler yapmalısınız. Ardından, kalıntılardan kurtulmak için ellerinizi yıkamalısınız. Evde tırnak bakımı için en önemli faktör, tırnaklarınızı nasıl kestiğiniz ile ilgilidir. Bu nedenle, düzgün bir şekilde kesmeye özen göstermelisiniz.

Tırnak Törpüleme
Tırnak kesme işleminden sonra, tırnaklarınızı törpülemelisiniz. Ancak eğer, manikür pedikür yapmak istiyorsanız, tırnak kesme işleminin ardından, tırnaklarınıza vazelin uygulamalısınız. Vazelin, tırnaklarınızı iyice yumuşattıktan sonra, törpüleme işlemine geçebilirsiniz. Törpülemeden önce, tırnaklarınızın küt mü yoksa oval mi görünmelerini isteyip istemediğinizi belirlemelisiniz.

Kütikül Temizliği
Tırnak bakımında, üçüncü aşama da kütikül temizliğidir. Kütiküller, estetik bir görüntü oluşturmamaktadır. Bu nedenle, evde tırnak bakımı için öneriler listesinde, kütikül temizliği yer almaktadır.
Kütikül temizliği için, ilk önce tırnaklarınızı bir nemlendirici yardımıyla nemlendirmeniz gerekir. Ardından, kütiküllerinizi temizleyebilirsiniz. Bu aşamada, kütikül temizleyici kremlerden faydalanabilirsiniz.

Oje Temizleme Yöntemleri
Kadınlar için, tırnak bakımı denildiğinde ilk akla gelen şey ojedir. Ojeler ile tırnaklarda harika bir görüntü elde edilebilmektedir. Her renkte, oje bulunmaktadır. Kadınların, özellikle kırmızı ojeyi sıklıkla tercih ettiği görülmektedir. Normalde, kırmızı oje, tırnaklardan zor temizlenmektedir. Ancak, kırmızı ojenin tırnaklardan temizlenmesinde bazı püf noktalar bulunmaktadır. Böylelikle, tırnaklardan kırmızı oje kolaylıkla temizlenebilmektedir.

Kırmızı Renk Ojeyi Temizleme
Tırnaklarınıza, kırmızı ve bordo gibi koyu renk ojeleri sürmeden önce, sadece bir kat parlatıcı sürerek, ojenin daha sonra kolay bir şekilde temizlenmesini sağlayabilirsiniz. En iyi aseton bile olsa, koyu renk ojelerin, tırnakların kenarlarında bıraktığı kalıntılar, estetik açıdan göze pek hoş gelmemektedir. Oje sürmeden önce, sadece ince bir kat parlatıcı oje sürerek, bu durumun önüne geçebilirsiniz.

Aseton Kullanmadan Oje Temizleme
Tırnakların temizlenmesi gerektiği halde evde asetonun kalmamış olması oldukça zor bir durumdur. Fakat aseton kullanmadan da oje temizleyebilmek mümkündür. Zaten ojeli olan tırnaklarınızın üzerine, bir kat daha oje sürüp, anında pamuk ile silerek ojelerinizden kurtulabilirsiniz. Bu oldukça kolay ve etkili bir yöntemdir. Ojelerinizin tamamını temizledikten sonra, nemlendirici yardımı ile tırnaklarınızın nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Evde tırnak bakımı için tavsiyeler arasında, başka asetonsuz oje temizleme teknikleri de bulunmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.