Güzel Eller İçin Parafin Bakımı

Parafinle el bakımı son dönemlerde moda olmuş bir bakım ürünüdür. Genel olarak çatlamış el ve ayaklara sahipseniz, bu şekilde bir bakım uygulayarak tüm sorunsalları geçirme durumu söz konusu olabilir. Pek çok güzellik bakım merkezinde uygulatabileceğiniz parafinle el bakımı ürünü, manikür ve pedikür sonrasında uygulanmaktadır. Üstelik sadece yarım saat sonra tamamen yumuşamış bir ele sahip olma durumu söz konusu oluyor ve 10 gün kadar bu bakım durumu günümüze yansıtılıyor!

Roma İmparatorluğu döneminden bu yana kullanılan parafinle el bakımı, Fransızlar tarafından da tedavi edici özelliği sebebiyle çok sık tercih edilmektedir. Faydalı bir itiyaç olarak görülen bu durumun şimdi nasıl uygulandığı konusuna değineceğiz.

Parafin El ve Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Oda sıcaklığında katı mumu 123 ila 125 derece de ısıtarak eritin. Daha sonra erimiş mumu ayaklarınıza ve ellerinize duş sonrasında uygulayın. Uyguladığınız bölgeyi 15 ila 20 dakika kadar bir havlu sararak bekletin ve kurumuş mumu cildinizden kaldırın. 10 günde bir kez kullanmanız demek sizlerin el ve ayak çatlamaları, yaralanmaları gibi pek çok sorunsalına da kesin sonuç sunacaktır!

Parafinle yapacağınız bu bakım sonrasında peeling veya nemlendirici uygulaması yapabilirsiniz. Genel olarak nemlendirici krem yerine lavanta yağı tercih edilmekte. Hem yorgunluğu alır, hem de rahat bir uyku çekmenizi sağlar!

Parafin El ve Ayak Bakımının Faydaları!

  • Egzama ve sedef gibi rahatsızlıklardan kurtulmanızı sağlar.
  • Boğaz kaslarını yumuşatır ve sağlığınıza kavuşmanızda büyük etken oynar.
  • Sert eklemleri yumuşatır, bu gibi rahatsızlıklardan kısa sürede kurtulmanızı sağlar.
  • Tenisçi dirseği olarak adlandırılan dirsek bölümünde ki şişlikleri indirir.
  • Sporcu yaralanmalarına çok iyi gelir! (lif atması, kas zorlanması, damar sorunları gibi…)

Ayrıca sıcak, eritilmiş balmumu sakinleştirici bir özelliğe sahiptir. Böylelikle cildi nemlendirir, gözenekleri açar ve kan akışınızı da hızlandırır. Dinlenmenizde aktif bir rol oynarken oldukça kolay hazırlanır ve uygulaması da basittir! Sizler de bu yöntem ile beraber artık parafinle el bakımı yapabilir, tüm cilt sorunlarınızdan kısa sürede arınarak muhteşem sonuçlara ulaşabilme fırsatını yakalayabilirsiniz. Siz de bu yöntemleri deneyin ve kesin sonuçlar almanın tadını çıkartın!

  Bunlarda İlginizi Çekebilir 


Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top