Vipbakim

Hızlı tırnak uzatma yöntemleri

Hızlı tırnak uzatma yöntemleri

Genellikle bütün kadınların merak ettiği tırnak uzatma yöntemleri konusunda öncelikle tırnak bakımının önemini belirtmek istiyoruz. Hızlı tırnak uzatma yöntemleri içersin de en önemli konuların başında dengeli ve düzenli beslenme alışkanlığı geliyor.

Çünkü tırnakların yapısını keratin oluşturur, yediklerinizden ve içtikleriniz den kazandığınız demir ve kalsiyum içeren besinler keratin yapısını güçlendirir.  Beslenme alışkanlığının yanı sıra vücuttaki hormonsal bozukluk, stres ve sürekli kullandığınız ilaçlar da tırnakların hızlı uzamasını engelleyen diğer faktörlerdir.

Tırnak Uzatma Yöntemleri

  • Tırnaklarınızı zorlayacak sert işlemler yapmayın. Mesela sıkı bir kapağı tırnağınız ile zorlayarak açmaya çalışmayın.
  • Ellerinizi sürekli yıkamayın. Çünkü sürekli ıslanan tırnak yumuşamaya elverişli olduğundan kırılması ve soyulması çok daha kolay olur.
  • Tırnaklarınızı törpülerken kare şeklinde değil, yuvarlak olarak ovalimsi törpüleyin. Çünkü tırnakları kare şeklinde törpülemek tırnakları daha güçsüz yapar ve daha çabuk kırılmasına neden olur.
  • Oje kullanıyorsanız bu alışkanlığınızın sıklığını mutlaka değiştirin. Çünkü sürekli oje sürülmesi tırnakların hava almasını zorlaştırır ve tırnakların sağlığını bozar.
  • Oje temizlemek için sürekli olarak aseton gibi kimyasal içerikli maddelerin kullanımı tırnakları kurutur ve çabuk kırılmasına sebep olur. Bu sebeple tırnaklarınızı temizlerken kimyasal içerikli maddelerle değil doğal yöntemlerle temizleme işlemi yapmanızı öneriyoruz. Bu konuda daha önce yazmış olduğumuz Asetonsuz oje çıkarma yöntemleri başlıklı konumuzu incelemenizi tavsiye ederiz.
  • Tırnak sağlığınızı korumak için dengeli beslenmeye özen gösterin. Diyet yapıyorsanız vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitaminleri, mineralleri ve yağları diyet sonucu azaltmak tırnak sağlığına doğrudan etki eder. Bu sebeple özellikle biotin içeren gıdalar tüketmelisiniz. Biotin içeren yiyecekler neler diye merak ediyorsanız, örneğin kepekli tahıllar, süt ürünleri gibi.
  • Vücut sağlığını her zaman koruyabilmek için tüketimini yaz kış demeden düzenli yapmamız gereken suyu ihmal etmeyin.
  • Hızlı tırnak uzatma konusunda yardımcı olabilecek doğal ürünlerden birisi sirke olarak bilinir. Tuz ve sirke karışımı yaparak tırnaklarınıza kür uygulaması yapmanız kısa zamanda doğal tırnak uzatma amacına ulaşırsınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.