Vipbakim

Hızlı Tırnak Uzatmanın Yolları Nelerdir?

Hızlı Tırnak Uzatmanın Yolları Nelerdir?

Ellerin bakımlı olduğunun göstergesi olan tırnaklar, düzenli olarak kesilip törülenmesi ve temiz tutulması gereken yerlerdir. Sürekli kırılan tırnaklara sahipseniz, tırnak bakımınız için önemli olan vitamin desteğini almanız gerektiğini unutmamalısınız.

Farklı ihtiyaçların karşılanması için gereken malzemelerin kullanıldığı gibi, tırnak sağlığı için de birçok malzeme kullanılır. Kolay kırılan tırnakların güçlenmesini sağlayan tırnak bakım ürünleri ya da limon suyuyla yapılan bakımla hızlı tırnak uzatmak mümkün olabilir. Peki diğer hızlı tırnak uzatmanın yolları nelerdir? Bu soruya aşağıdaki önerilerle cevap verebiliriz.

  • Ellerinizi kimyasal temizlik malzemeleriyle temas ettirmeyin,
  • Aşırı el yıkama yapmayın,
  • Sirke ve limon suyuyla tırnaklarınıza bakım yapın,
  • Asetonu çok sık kullanmayın,
  • Tırnaklarınızla birşeyler yapmaya çalışmayın,
  • Doğru törpüleme yapın.

Tırnak Bakımında Limon Mucizesi

Tırnak bakımı için en ekonomik ve pratik çözüm limondur. Limon kabuğunun içine tırnaklarınızı sürmeniz bile tırnaklarınızın güçlenmesine yardımcı olacaktır. Birçok tırnak besleyici ürün bulunsa da doğal reçeteler arayanlar için en etkili sonuç limonla alınabiliyor.

Çok sık oje sürüp çıkarmamanız ve kimyasal ürünlere maruz bırakmamanız gereken tırnaklarınızla kazıma gibi işler de yapmamanız gerekir. Yeterince vitamin almıyorsanız ve demir eksikliğiniz varsa tırnak uzatmak zor olabilir.

Bakımlı Ellerde Hijyen Önemli

Her şeye değen ellerimiz aynı zamanda mikrop taşıyıcılardır. Özellikle tırnak içlerine giren kirler birçok bakterinin yerleşmesine neden olabilir. Hijyen için tırnak manikürü yapabileceğiniz birçok alternatif yaratabilirsiniz. Ancak malzemeleriniz kişiye özel olmalı ve başkasının kullandığı ürünleri kullanmamanız son derece önemlidir.

Özellikle tırnak diplerindeki etlerin alınması sırasında yaşanan kanamalar bulaşıcı hastalıkların yayılmasına neden olabilir. Ellerde hijyen ve bakımın önemini kavrayan birçok kişi, kendine özel malzemelerle bakım sağlayan temizlik yöntemlerini tercih etmektedir. Tırnakların uzaması ve düzgün bir biçimde şekillendirilmesi son derece önemlidir. Bu yüzden hijyen sağlamak için tercih edeceğiniz bakım rutininde derinlemesine bir temizliğe öncelik vermeniz uygun olacaktır.

Tırnak bakımı için üretilen özel bakım kitlerinin elde edileceği kozmetik marketlerde tırnak bakım ürünleri ile ihtiyacınız olan bakımı kısa sürede yapabilirsiniz. Her zaman çantanızda olan bu ürünlerle tırnaklarınızın sağlığını koruyabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.