Vipbakim

Kıl Batıklarını Geçirmek için Etkili Bitkisel Tarifler

Kıl Batıklarını Geçirmek için Etkili Bitkisel Tarifler

Kıl batığı derinin iç kısmına doğru ilerleyen tüylerin deri dışına çıkamama sorunudur. Derinin en dış kısmından rahatlıkla görülebilen ve alt kısma doğru inmeyen bir problemdir. Peki bu kıl batıklarını nasıl geçer?  cildinize zarar verecek uygulamalardan kaçınarak, cilt.net olarak verdiğimiz doğal tarifleri uygulayarak kıl batıklarından kurtulabilirsiniz.

Limon ve Soda İle Kıl Batıklarından Kurtulun

 • Soda ( 1 yemek kaşığı )
 • Limon suyu ( 1 yemek kaşığı )

Eşit miktarlarda malzemeleri arttırabilirsiniz. Banyoya girmeden önce karışımı bacaklarınıza yedirerek sürün ve ardından banyoya girip kabak lifi ile bacaklarınızı keseleyin. Bu uygulama 2 hafta boyunca her duştan önce yapılmalı.

Şekerle Kıl Batıklarına Çözüm

 • Limon suyu ( 4 çay bardağı )
 • Şeker ( 4 yemek kaşığı )

Limon suyunun içine şekeri ilave edip banyo öncesi bacaklarınıza dairesel şekilde masaj yaparak yedirin ve ardından duşta bacaklarınızı hafif şekilde ovarak yıkayın. 2 hafta boyunca her duş öncesi bu uygulamayı yaparka kıl batıklarından kurtulabilirsiniz.

Aspirinle Kıl Batıklarına Çözüm

 • Aspirin ( 5 tane )
 • Su ( 1,5 bardak )

1,5 bardak kaynamış olan suyu aspirinleri ilave edin ve erimesini bekleyin. Karışım iyice eridikten sonra püskürtmeli bir şişeye karışımı dibindekileri almadan koyun. Bacaklarınıza karışımı sürün ve 2 – 3 saat bu şekilde bekletin. Daha sonra duşa girin ve bacaklarınızı keseleyin. Diğer uygulamalarda olduğu gibi 2 hafta boyunca her duş öncesi bu karışımı uygulayın.

Kıl Batıkları Nasıl Geçer?

 • Daha çok ağdanın neden olduğu kıl batıklarını engellemek için bir süre ağda gibi epilasyon yöntemlerinden uzak durmak gerekir.
 • Ağda kullanmanın yerine 1 veya 2 ay süreyle jilet kullanırsanız kıl batıklarının kısa sürede yok olduğunu göreceksiniz.
 • Shea butter olarak bilinen ve birçok derde deva olan yağ ile kıl batıklarının bulunduğu bölgeye masaj yapabilirsiniz.
 • Buğday yağı da kıl batıklarına masaj yapılarak uygulanabilir.

Kıl Batıklarını Sıkarak Giderme

Kıl batıkları deri yüzeyine çok fazla yaklaşmış şekilde görülüyorsa parmaklarınızı kullanarak sıkabilirsiniz. Fakat derinin altında görülen kıl batıklarının sıkılması kesinlikle tehlikelidir ve mutlaka iz bırakır.

Kıl Batıklarını Geçirmek için Kese Uygulayabilirsiniz

 1. Kıl batıklarını geçirmek için kese uygulayabilir veya ponza taşından faydalanabilirsiniz. Cildi hassas olan kişilerde kızarıklıklara neden olabilen keseyi kullanırken dikkatli olun ve kirler için değil kıl batıkları için uyguladığınızın farkında olun.
 2. Kıl batıklarının bulunduğu bölgeyi su değdirmeden yavaş yavaş kese ile yerinden oynatmaya çalışın. Haftada 3 kere yapacağınız bu uygulama ile kıl batıkları yerinden çıkarak rahat bir epilasyon uygulaması ile kökünden alınabilecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.