Vipbakim

Kırılan Tırnakları Güçlendirmek İçin Ne Yapmalı

Kırılan Tırnakları Güçlendirmek İçin Ne Yapmalı

Günlük hayatta çeşitli nedenlerden dolayı tırnak kırılması olmakta ve tırnaklar zarar görmektedir. Bu durumun önüne geçebilmek için ise genellikle doğal yöntemler tercih edilmektedir. Kırılan tırnakları daha güçlü hale getirmek için çeşitli bitkilerden, yağlardan yardım alınmaktadır. Bu uygulamalar düzenli yapıldığı takdirde başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Tırnakların kırılma sebeplerine bakıldığında stres, yaş, çevresel faktörler gibi etkenler ön plana çıkmaktadır. Bu durumla mücadele edebilmek için ev yapımı tırnak bakım kürlerinin hazırlanarak düzenli uygulanması tavsiye edilmektedir.

Kırılan Tırnakları Güçlendirmek İçin Öneriler

Kırılan tırnakları daha güçlü hale getirmek için öncelikle el ve tırnak bakımının düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Genel olarak kimyasal ürünlere fazla maruz kalan ya da beslenme yetersizliği bulunan kişilerde tırnak kırılması sorunu daha sık yaşanmaktadır. Bu nedenle beslenme alışkanlıklarına dikkat edilmeli, ellerin ve tırnakların temizliğine özen gösterilmeli ve kimyasal ürünlerden uzak durulmalıdır.

Kırılan Tırnaklar İçin Zeytinyağı Ve Limon

Tırnak bakımı için piyasada hazır satılan ürünler yerine evde doğal yöntemler denendiğinde bunlar içerisinde ilk sırada zeytinyağı ve limon suyu ile hazırlanan karışım gelmektedir. Bu karışım için bir çay kaşığı zeytinyağı ile bir iki damla limon suyu karıştırılarak tırnaklara bu karışım ile masaj yapılır. Genellikle gece yatmadan önce sürülmesi ve üzerine eldiven takılarak sabaha kadar bekletilmesi tavsiye edilir. Bu sayede tırnaklar hazırlanan karışımı tamamen çekerek kendini onarmaktadır. Sabah kalkınca ise tırnaklar ılık ve bol su ile yıkanmalıdır.

Tırnak Kırılmasına Karşı Öneriler

Tırnak kırılmasının en önemli nedeni kuruluk olduğundan dolayı gün içerisinde birkaç kez nemlendirici sürülmesi önerilir. Özellikle gece yatmadan önce nemlendirici sürüldükten sonra eldiven takılması gerekir.

Tırnakları beslemek için oje sürülmesi faydalıdır. Yapılan açıklamalara göre oje sürmek tırnak neminin korunmasına yardımcı olmaktadır. Buna ek olarak tırnak güçlendirme cilası da kullanılabilir. Bunların yanı sıra ellerin sık sık suya maruz kalması da tırnakların kırılmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle ellerin suda kalma süresinin dikkatli ayarlanması gerekir. Kırılan tırnakları güçlendirmek için verilen önerileri dikkate almak ve doğal yöntemler uygulamak tavsiye edilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.