Vipbakim

Limonla El Bakımı Nasıl Yapılır

Limonla El Bakımı Nasıl Yapılır

Bir kadın için bakımın her şekli çok önemlidir. Bu sayede vücut bakımı olarak değerlendirilmemelidir. Gerek saç bakımı olsun gerek ayak bakımı olsun gerek ise de el bakımı olsun, hepsini yeri bambaşka olmaktadır. Bu yüzden biz kadınlar her bakım için farklı kürler denemeyi tercih ederiz. Aslında yapılması gereken şeyin çok basit olduğunu maalesef bilemiyoruz. Mesela öncelikli olarak yapmanız gerek şey; evde bakım maskelerini denemek olmalıdır. Doğal bakımların birçok faydasını görebiliyoruz. Gerek cildimiz açısından olsun gerek ise de ekonomik açıdan olsun, her şekilde faydası diğer bakım normlarına oranla daha faydalı olmaktadır. Doğal bakımdan söz ederken; limonla el bakımı nasıl yapılır sorusuna cevap arayalım.

Tırnak ve El İçin Limon Maskesi

Ellerimiz kışın soğuklardan dolayı çok fazla tahriş olduğu gibi, bu durumun önüne geçmek hayli zor olmaktadır. Sadece çatlak olarak değil, tırnaklarda bulunan kırıklar ve aynı zamanda sararmalar da bu sayede yok olacaktır. Bunun için sizlere birkaç maske tarifi vereceğiz.

  • 2 çay kaşığı tuz,
  • 2 çay bardağı ılık su,
  • 2 çay kaşığı badem yağı,
  • Yarım limon suyu.

Tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra, tırnaklarınızda dahil olmakla birlikte tüm elinize uygulamalısınız. Daha sonra ise; 2 saat kadar beklettiğiniz bu karışımı nemlendirici etkili bir sabun ile ellerinizde çıkması adına yıkayınız. Bu maskeyi her gün uyguladıktan sonra ne kadar etkili olduğunu göreceksiniz. Tırnaklarınızda ki sararmaların gitmesinden ve aynı zamanda ellerinizin daha pamuksu görünüşüne kadar hepsi tamam olacaktır.

Limonlu El Bakım Tarifi

Yarım tatlı kaşığı lavanta suyu, yarım tatlı kaşığı limon yağı ve yarım limon suyu sizlere yardımcı olacak malzemelerdir. Tüm bu malzemeleri karıştırdıktan sonra; haftada 2 veya 3 gün boyunca ellerinize uygulayın ve daha sonra ellerinizde olan değişikliğin sizlerde farkına varın.

Eldeki Çatlaklar İçin Limon Bakım Tarifi

Evde kolaylıkla yapabileceğiniz bu bakım tarifi için; 15 damla limon suyu ve 2 çay bardağı zeytinyağı gerekecektir. Küçük bir cezvede bu iki malzemeyi karıştırın ve ardından bir kasenin içine alarak ellerinizi 10 dakika boyunca bekletin ve ellerini yıkayın. Düzenli kullanımdan sonra çatlaklar yavaş yavaş yok olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.