Vipbakim

Manikür Yapmanın Püf Noktaları Evde Manikür Nasıl Yapılır?

Manikür Yapmanın Püf Noktaları Evde Manikür Nasıl Yapılır?

Tırnak Bakımının birinci kuralı manikür yapmayı bilmektir. Manikür nasıl yapılır; Vaktiniz varsa kendi manikürünüzü kendiniz uygulayın bu hem sağlık hem de steril açısından en doğru olanıdır üstelik Evde manikür yapmanın keyfine varın.

Tırnaklara manikür uygulamak çok kolay ve çok eğlenceli bir durumdur. Bu manikürü uygulamak sanıldığı kadar zor değil! Manikür yapmanın püf noktalarını bilmek manikür yapmak için yeterli bir sebeptir.

 

  1. Törpü: Tırnaklarını törpülemeden önce törpünüzün tırnak yapınıza uygun olup olmamasına dikkat edin. Tırnakların inceyse zımpara yapacak törpünüz de ince olmalıdır. Tırnaklarını törpülerken içe doğru değil direk yukarıya doğru törpüleyin.
  2. Tırnak Etleri: Tırnak etlerinizin kenarlarına nemlendirici bir krem uygulayın. Tırnak etlerinize masaj yaparak nemlendiricinizi yedirin. eğer tırnak etleriniz çok sert ve çabuk kırılacak durumdaysa tırnak eti yumuşatıcınızı biraz mikrodalga da ısıtabilirsiniz.
  3. Suya Batırın: Parmaklarınızı ılık su ile hazırladığınız sabunlu suya koyun. Eğer tırnaklarınız kirli ise ya da sararmışlarsa protez diş temizleyici edinin ve biraz kireç sökücü çamaşır suyunu ekleyin. Tırnaklarınızın yapısını onaracak.
  4. Kesip Düzeltin: Tırnak etlerinizi düzgünce kesin. Tırnak eti kesici aletlere eczanelerden edinebilirsiniz. Kanamamaları için tırnak etlerinizi çok derinden kesmeyin. Tırnak etlerinizi dibe doğru iterek şeytan tırnaklarını keserek alın.
  5. Masaj Yapın: Nemlendiricinizle tırnak diplerine ve elinizin tamamına masaj yapın. Başparmağınızla diğer elinin içine masaj yapın.
  6. Silin: Limon suyuna pamuğu batırın ve tırnaklarınızda oluşan fazla yağı temizleyin. Bu uygulama aynı zamanda dokularınızı da sıkılaştırır.
  7. Astar Cila Sürün: Cilanızı tırnaklarınıza düzgünce sürerek kurumasını bekleyin.
  8. Son Vuruş: Cilanızı sürdükten sonra iki kat sürmeniz gerektirmeyen ojenizi tek kat olarak sürün. Hem renk versin hem de tırnaklarınızı çekici gösteren bir renk olsun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.