Vipbakim

Nasır Nedir? Nasır Nasıl Geçer?

Nasır Nedir? Nasır Nasıl Geçer?

Pek çok kişinin sorunlarından bir tanesi de nasır. Gündelik yaşantımızda nasır gibi söz konusu olan hastalıklardan arınabilmenin tek yöntemi ise buna uygun bir tedavi çeşidi bulmaktır. Kimi zaman evde yapılacak tedavi ile önüne geçmek mümkün olabiliyorken, kimi zaman ise doktor yönetimi altında bu sorunsallardan daha hızlı kurtulabiliyoruz. Gel gelelim nasır nasıl tedavi edilir sorusuyla alakalı bilgilendirmeye…

Nasır ayak tabanı veya vücudun çeşitli yerlerinde oluşan sertlik belirtisidir. Derinin birkaç kat olarak gözlemlenmesiyle birlikte ileri ki süreçlerde büyük sıkıntılar da doğurabilmektedir. Bunların önüne geçmenin tek yöntemi ise doğru bakım durumunu ortaya koymak ve nasır tedavisini uygulamak adına geniş bir yönden düşünerek pek çok alternatif yolu gözlemektir.

Nasır Evde Nasıl Tedavi Edilir?

  • Ponza Taşı! Ponza taşını doğru bir şekilde uygulamanız durumunda var olan nasır tedavinizi ileriye taşıyabilirsiniz. Törpülenerek kullanılmaktadır ve kesin sonuçlar almanızı sağlar. Mineral özlü olmasından dolayı da uygulanacak deriye kan akışını hızlandırma konusunda da yardımcı olur.
  • Beyaz Sirke! Yatmadan önce biraz pamuk yardımıyla uygulamak olumlu sonuçlar almanızı sağlar. Zira nasır tedavisi için sık sık tercih edilen ve doktorların bile vurguladığı bir tedavi durumudur.
  • Karbonat! Karbonat sadece nasır değil, aynı zamanda ayakta oluşabilecek mantarları da hızla tedavi eder. 1,5 LT su içerisine 1 paket karbonatı boşaltın ve ayaklarınızı günde 20 dakika olmak koşulu ile bekletin. Biraz yanmalar olabilir –mantar gibi durumlardan dolayı- fakat ağrıya katlanır ve devam ettirirseniz olumlu dönüşler alabilirsiniz.
  • Limon! Ayak nasırı için en etkili silahlardan bir tanesidir. Pamuğa direkt olarak taze limon sıkarak nasırlı bölgeye uygulama yapın.
  • Sarımsak! Sarımsak bir nevi antibiyotik olarak görülmektedir. Bu sebepten dolayı da cildin doğru bir şekilde nasırdan arındırılması için tercih edilmesi gereken bir ürün türüdür. Bu yüzden en doğru şekilde sarımsak kullanarak –ezip ilaç yapmak- en doğru kullanım çeşididir. Kokusuna aldanmayın, çünkü koku sizleri sadece kandırır.
  • Papatya! Papatya bitkisi vücuda sadece gribal enfeksiyonlardan değil, aynı zamanda nasır gibi olumsuz etkileyen hastalıklardan da arınmanızı sağlar!

Nasır Tedavisi Kaç Günde Sonuçlanır?

Bu nasırınızın durumuyla alakalıdır. Eğer ilerlemiş bir nasır var ise bunun tedavi süreci daha uzun sürebilir. Fakat ilerlememiş ve henüz yeni bir nasır ise birkaç hafta içerisinde tedavisini tamamlamış olursunuz. Bu tamamıyla sizlerin istikrarı ve tedaviyi doğru şekilde uygulamasıyla alakalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.