Vipbakim

Pamuk Gibi Bacaklar İçin 6 Bakım Önerisi

Pamuk Gibi Bacaklar İçin 6 Bakım Önerisi

Kadınlar için çekicilik unsuru olan bacakların bakımı sırasında gerek kullanılan kremler, gerek yapılan spor hareketleri, gerekse yapılan masaj uygulamaları bacak bakımı için lazım olan bütün uygulamaları kapsar. Bacak Bakımı nasıl yapılır? vipbakim.net olarak aşağıda verdiğimiz maddelerden faydalanarak hem bacak formunuzu şekillendirecek hem de pürüzsüz bacaklara kavuşacaksınız.

 

Bacak Bakımı Nasıl Yapılır 

1- Bacakların ilk görünüşte daha estetik görünmesini sağlamak için mutlaka tüylerinden arındırılmış olması gerekmektedir. Tüyler sıklıkla alınıp kötü görüntü engellenmeli ve her duş sonrasında mutlaka nemlendirici krem kullanılarak kuruluk giderilmelidir.

 

2- Bacakların düzgün şekilli, pürüzsüz ve yumuşak olmasını sağlayan bir diğer yöntemde spor hareketleridir. Spor yapmaya vakit bulamayanlar için her gün yapılacak yarım saatlik yürüyüş kan akışını hızlandıracak ve hücreleri yenileyecektir. Bacaklarınızın şekli düzgünleşecek ve kaslarınız daha biçimli hale gelecektir.

 

3- Duş esnasında bacaklar çok sıcak su ile yıkanmamalıdır. Normal sıcaklıktaki suyu bacaklara tutup ardından hemen soğuk su şoku vermek bacakların daha dinç kalmasını sağlayacaktır.

 

4- Banyo yaparken en önemli faktörde kese işlemidir. Bacaklarınıza kese yaparak gözenekleri açın ve daha yumuşak olmalarını sağlayın. Ölü derinin atılmasını sağlayan kese işlemi duştan sonra süreceğiniz kremlerin etkisini de artıracaktır.

 

5- Banyodan çıktıktan sonra zeytinyağı veya badem yağı ile bacaklarınıza yukarı doğru masaj yapın. Yer çekiminin aksi yönüne yapacağınız masaj sarkmayı engelleyecek ve daha diri bacak görüntüsü sağlayacaktır.

 

6- Bacaklar için özel olarak tasarlanmış fırçalarla bacak bakımını gerçekleştirebilirsiniz. Ucu yumuşak ve derinizi tahriş etmeyecek bacak fırçanızı kullanarak fırçalama işlemi yapabilirsiniz. Bir nemlendirici sürüp yukarı doğru fırçalama yapmak daha etkili sonuçlar verecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.