Vipbakim

Parafin ile El Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Parafin ile El Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

El ve ayaklarımız, yaşımız ilerlediği zaman hem yaşlılık etkisi göstermektedir hem de bu bağlamda eller ve ayaklar kırışmaktadır.

Elbette sadece yaşın etkisi olmadığını kabul etmek gerekecektir. Özellikle de kış ayların sürekli sıcak tan soğuğa geçtiğimiz için; eller ve ayaklar tahriş olabilmektedir ve bunun sonrasında bir bakım uygulamamız şart olacaktır.

Bu gibi zamanlarda bir madde var ki; oldukça etkili ve kolay kullanımı beraberinde getiren bir maddedir. Parafin, el ve ayak bakımından oldukça önemlidir. Parafin el ayak bakımı nasıl yapılır sorusuna cevap arayacağız.

Parafin El Ayak Bakımı Öncesi Püf Noktalar

  • Parafini sadece ayaklarınıza değil; ellerinize de uygulayabilirsiniz. Ama uygulamadan önce manikür ve pedikür işlemlerini gerçekleştirmelisiniz.
  • Bakım işleminden sonra ise; tırnaklarınızı da bakımdan geçirin ve koruyucu niteliğinde bir jel kullanın.
  • Bu jeli ise; ayaklarınızda ve ellerinizde emilmesini bekleyene kadar uygulayın.
  • Cilt üzerinde ki yağı dengelemek adına; kolajen içeren bir ürün kullanmanızı öneririz.

Parafin El Ayak Bakımı İşlemi

  • Yukarıda belirttiğimiz işlemlerden sonra; sıvı şekilde olan parafine ayaklarınızı ve ellerinizi sokun.
  • Bir süre bekledikten sonra çıkartın. Parafinin donduğunu göreceksiniz. Bu şekilde ayaklarınızı streç ile kaplamalısınız. Ellerinize de eldiven takabilirsiniz.
  • Bu aşamadan sonra ise parafinli ayaklarınız biraz bekleyecektir.
  • Parafin için cilt tipi oldukça önemlidir. Eğer cildiniz kuru ise; 10 dakikaya kadar bekleme süresi çıkabilir. Yağlı ise bu süre daha kısa olacaktır.
  • Parafinin tamamen donduğunu anlayacaksınız ve o zaman ayaklarınızda ki streçleri çıkarabilir, parafinleri sökebilirsiniz. Eldivenlerinizi de ellerinizden çıkartabilirsiniz.
  • En son işlem olarak ise; ayaklarınıza ve ellerinize nem bakımı yapabilirsiniz.

Parafin El Ayak Bakımı Etkisi

Cildiniz çok kuru ise; parafinin etkisi 2 gün sonra geçecektir ve bu işlemi tekrar etmeniz gerekecektir. Ama normal bir cilde sahipseniz; parafin uygulaması 5 gün sizi idare edecektir. Yine de her hafta uygulamanız, el ve ayaklarınızın rutin bakımı için oldukça önemlidir. Parafin ayak bakımı yapıldığı zaman; görüntüsünün gün boyunca tekrar ettiğini görecek ve aynı zamanda hissedeceksiniz. Aynı işlemi ellerinize de yapabilirsiniz ve bu sayede ellerinizde oldukça yumuşak ve hoş bir görüntüye sahip olabilecektir. Yıpranmış ve kötü görünümlü ayak ve ellerinizden kurtulmak adına; en kolay yöntemlerden birisidir, düzenli yapılmasını öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.