Vipbakim

Pürüzsüz Eller İçin Bakım Tüyoları

Pürüzsüz Eller İçin Bakım Tüyoları

Eller, güzellik bakımına geldiğinde vücudun en ihmal edilmiş bölümlerinden biridir. Ne kadar iyi görünseniz de, elinizin pürüzlülüğü ve kuruluğu genel görünüşünüzü bozabilir. İlk tanıştığınızda ya da selamlaştığınızda ve anlaşmayı imzaladığınızda el sıkışabilirsiniz. Bu nedenle ellerinize iyi bakmanız gerekir. Ellerinizin iyi görünmesine ve rahat olmasına yardımcı olmak için her gün yapabileceğiniz birçok şeyler vardır.

Ellerinizi Her Zaman Yıkayın

Bir milyon kez duymuşsundur, ellerinizi yıkamak bakterileri, virüsleri ve diğer kötü şeyleri kendinize ve başkalarına yaymaktan mümkün kılmak için yapabileceğiniz en iyi şeydir. Ellerinizi sık sık yıkayın. Ellerinizi doğru yönde yıkamak için bir uygulama yaparsanız, görünüm ve hisleri sağlıklı bir şekilde olacaktır.

Cilt hakkında biraz bilgi ellerinizi nasıl düzgün şekilde yıkamanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olabilir. Deri katmanlardan oluşur. Dış tabaka çoğunlukla ölü cilt hücrelerinden oluşur ve altında yaşayan hücreler tarafından üretilen doğal yağlarla çevrilidir. Doğal yağlar, vücuda su, mikrop ve diğer tahriş edici maddeleri dışarıda tutan koruyucu bir kalkan oluşturur. Dış tabaka yeterli doğal yağlara sahip değilse, yeterince su tutmaz ve cildiniz kuru, kaba, kırmızı, çatlak ve kaşıntılı olabilir.

Kirli tabakların yağını temizlemek istediğinizde, ellerinizi temiz bırakacak kadar güçlü bir sabun içeren çok sıcak su kullanırsınız. Mikropları ve kiri uzaklaştırmak istiyorsunuz, fakat doğal yağların tümünü ellerinden çekmek istemiyorsanız ılık suyla yıkayın.

Ellerinizi Nemlendirin

İyi nemlendiriciler ellerinizdeki kuru cildi önleme veya tedavi etmeye yardımcı olabilir. Gerekli suyun cildin dış tabakasında tutulması, ellerinizin pürüzsüz ve yumuşak olmasını sağlarlar. Ayrıca dış cildinizin geçici bir koruyucu kalkan gibi hareket etmesine yardımcı olurlar.

Birçok kişi su bazlı bir losyon kullanmayı sever, ancak bu en iyi seçenek olmayabilir. Losyonlar ellerinizi ilk başta harika hissettirir, ancak su cildinizi yeniden kurutarak çabucak uçurur.

Ellerinizi ve tırnaklarınızı sağlıklı, pürüzsüz ve genç görünümlü tutmak isterseniz, ne yediğinizi düşünün. Araştırmalar, bol miktarda C vitamini bulunan ama yağda kolaylaşan ve karbonhidratların cildin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Bol miktarda su içmek cildinizin nemini korumasına yardımcı olur.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.