Vipbakim

Sararan Tırnaklar Nasıl Beyazlatılır

Sararan Tırnaklar Nasıl Beyazlatılır

Kadın için güzel görünmek doğasında olan bir özelliktir. Doğal güzelliğin yanı sıra kadınların güzelleşmek adına yaptıkları makyaj hemen her kadının olmazsa olmazıdır.

Kadınların önde gelen güzellik ürünlerinden biri hiç kuşkusuz ojedir. Bir kadının ellerini ve tırnaklarını bakımlı ve güzel kısacası elleri şiirsel gösterme açısından son derece etkili bir görsellik sağlayan ojeler çıktığında maalesef geride sararmış tırnaklar bırakır. Sararmaya neden olan ise oje içinde bulunan bir kimyasalın tırnaklara geçmesidir.

Her ne kadar kullanılacak ojeden önce sararma önleyici oje kullanımı önerilse de bu çok etkili bir önlem olarak kalıcı olmamakta açıkçası da önleyici oje kullanımı pek yaygın olarak tercih edilmemektedir. Bunun yanı sıra sürekli oje kullanan hanımların en az üç günde bir ojelerini çıkararak tırnaklarının oksijen almaları için 10-12 saat tırnakları ojesiz tutmaları aşırı sararmanın önüne geçecek yöntemlerden biri olarak önerilebilir.

Tırnak Beyazlatma

Sararan tırnaklar nasıl beyazlatılır sorusuna öncelikli olarak kolay iki yöntem önerilebilir. Bunlardan birincisi hemen her kadının kolayca yapabileceği diş macunu maskesidir. Bu yöntemle tırnaklardaki sararmayı beyaza çevirmek için bir tatlı kaşığı limon suyu ve bir çay kaşığı beyazlatma etkisi fazla olan diş macunu yeterli olacaktır. Bir kapta güzelce karıştırdığınız macun ve limon suyunu küçük bir fırça veya bilindik bir kulak çubuğu ile ojeden arındırılmış tırnaklarınıza sürmeniz ve yaklaşık yarım saat beklemeniz yeterli olacaktır. Bekleme süreniz dolduktan sonra özellikle tercih etmenizi önereceğimiz ılık su ile ellerinizi güzelce durulayın. Bu işleme ilave olarak tırnak etlerinizin yumuşaması için yoğun kıvamlı bir kremle ellerinizi takviye edin. Göreceksiniz tırnaklarınız bembeyaz olacaktır.

Doğal Temizlik

Oje ile sararmış tırnakların beyazlatılması için önereceğimiz ikinci yöntem ise yine kolay bir şekilde yapabileceğiniz karbonat maskesidir. Bu uygulama için size gerekli olan yaklaşık iki tatlı kaşığına yakın limon suyu ve bir çay kaşığı karbonat olacaktır. Yukarıda verdiğimiz tarife uygun olarak bir kapta karıştırdığınız ve birbirine yedirdiğiniz karışımı ojesiz tırnaklarınıza sürerek yaklaşık 20 dakika süre ile bekleyiniz. Daha sonra özellikle önereceğimiz ılık su ile ellerinizi durulayarak nemlendirici özellikte krem ile nemlendiriniz. Tırnaklarınızın bembeyaz bir konuma geldiğini göreceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.