Vipbakim

Tırnak Mantarını Geçiren Çok Etkili Doğal Yöntemler

Tırnak Mantarını Geçiren Çok Etkili Doğal Yöntemler

Tırnak Mantarı Tedavisi : Ayak tırnak mantarlarının geçmesi için evde uygulayabileceğiniz tırnak mantarına bitkisel çözümleri sizler için yazdık. Aşağıdaki bitkisel tedavileri uygulayarak tırnak mantarı sorununa son verebilirsiniz.

Çay Ağacı Yağı ile Tırnak Mantarı Tedavisi

Bir leğenin içine su ekleyin ayaklarınızın içine rahat girebilsin. İçerisine 40 damla kadar çay ağacı yağından ilave edin ve ayaklarınızı bu suda 10 – 15 dakika kadar bekletin. Daha sonra ayaklarınızı bir havlu ile sarın ve nemini alın. Ayakların nemden iyice kurtulması için kurutma makinesi ile iyice kurutun.

Bu tedavide tırnaklarınızın yeterli oranda kısa olması şart. Tırnakların altında bile nem kalmaması çok önemli. Çok az bir nem bile kalması mantarı besleyeceğinden dikkat etmelisiniz. Daha sonra çay ağacı yağını sürüp 2 – 3 dakika masaj yapın.

Zeytin Yaprağı İle Tırnak Mantarı Tedavisi

Zeytin yaprağı tıbbi açıdan çok önemli yere sahiptir. Zeytin yaprağını kaynatıp suyunda ayaklarınızı 10 dakika kadar bekletip iyice nemini alana kadar kurulayın. Zeytin yaprağı aynı zamanda mantar, bakteri ve parazitlere karşı ilaç yani antibiyotik görevi görür. Diabet hastalarında uçuk tedavisinde aklınıza gelebilecek antibiotik ihtiyaç duyulan tüm iç rahatsızlıklar dahi faydalıdır.

Sarımsak İle Tırnak Mantarı Tedavisi

Sarımsağı bire bir mantar oluşan bölgeye sürebilirsiniz. Diğer yandan sarımsak suyunu çıkarıp mantarlı tırnağınıza uygulayıp yün çorap giyip yarım saat ya da gün boyu bu şekilde bekletin ve durulayın ardından iyice nemi gidene kadar kurulayın. Mantar ilaçları kadar etkin bir yöntemdir.

Paudarco İle Tırnak Mantarı Tedavisi

Paudarco çayı ile tırnak mantarını önleyebilirsiniz. 10 demlik paudarco çayı ile ocakta demleyin ve 10 dakika bir süreyle ayaklarınızı bu suda bekletin.

 

Aspirin İle Tırnak Mantarı Tedavisi

1 çay bardağı sirkede 6 adet aspirini eritin ve güzelce karıştırın. Daha sonra temizlenmiş nemi alınmış ayaklarınıza bu karışımı yedirin. Mantarın oluşumu geçene kadar bu uygulamayı her gün tırnak mantarı olan bölgeye uygulayın. En 3 gün mutlaka yapın.

 

Aloe Vera Jeli İle Tırnak Mantarı Tedavisi

Aloe vera jeli mantar oluşumunu önlemesi ile bilinir. Bu aloe vera jelini sürekli tırnak mantarı olan bölgeye sürün.

 

Aynısafa İle Tırnak Mantarı Tedavisi

Aynısafadan elde edilmiş çiçekleri demleyerek suyunu temizlenmiş ve nemi alınmış bölgeye sürüp bekletebilirsiniz. Ya da eczanelerde kremleri vardır bunları da her gün tınak mantarı olan bölgeye uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.