Vipbakim

Tırnak yeme alışkanlığı nasıl bırakılır

Tırnak yeme alışkanlığı nasıl bırakılır

Tırnak Yeme ;Tırnaklarını yiyerek ruhsal sıkıntılarını atan yada bunu alışkanlık haline getiren insanoğlu için; çeşitli tavsiyeler mevcuttur. Bu önerilere kulak vererek bu fena alışkanlığınızı sonlandırabilirsiniz.

Tırnak yemeyi oldukca seviyorsunuz, fakat tırnakların görüntüsü sizi son aşama rahatsız ediyor. Bu durumda tırnaklarınızı oldukca kısa keserek, bu durumun önüne geçebilirsiniz. İşte sizin için bazı tedavi şekilleri

 

Tırnak Yeme Tedavisi

– Tırnaklarının oldukca fena biçim almasından yakınma eden insanlara bir çözüm önerisi de; tırnaklara bant yapıştırmaktır. Oldukca saçma benzer biçimde görünse de; tırnağınızı ağzınıza götürdüğünüz an bantla karşılaşacaksınız. Bu durumda tırnaklara ulaşamamanızı sağlayacak.

– Tırnaklarına sürekli manikür yaptıran bayanların; tırnak yeme alışkanlıklarının kaybolduğu saptanmıştır. Tırnak için verilen paranın boşa gitmemesi için; tırnak yemeye kıyamazsınız. Hem bu hoş görüntüyü bozmak istemezsiniz.

– Tırnaklara sürülen acı oje sizi bir süre yönetim edecektir. Ağzınıza gelen acı hissi tatmak istemeyeceğiniz için, çözümü bu şekilde bulabilirsiniz.

– Boş kalan insanların tırnaklarını daha oldukca yediği gözlemlenmiştir. Bu yüzden sizi oyalayacak başka seçenekler bulmanız gerekiyor. Tırnaklarınızı yiyecek aklınıza ulaştığında; kitap okuyabilirsiniz. Ya da dışarı çıkıp avmlerini dolaşabilirsiniz. Aklınızı oyalamak için değişik yöntemler geliştirmelisiniz.

– Stres anlarında tırnak yiyenler için acilen bir psikolog tedavisi gerekir. Kendi bedeninize zarar vermekten başka bir şey yapmazsınız. Tırnaklarınız güzel duyu görünmelidir. Kendi vücudundaki bir şeye zarar vermek, ruhsal bir rahatsızlıktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.