Vipbakim

Tırnaklarınızın Kırılmadan Uzaması İçin Öneriler

Tırnaklarınızın Kırılmadan Uzaması İçin Öneriler

Biz bayanlar için el bakımı ve tırnak bakımı çok önemlidir. Beğenilmek güzel olmak farklı olmak isteriz bazı sorunlarla baş etmek için uğraşırız bunlardan biri de kırılan tırnaklarımız. Tırnaklarınız sürekli kırılıyor istediğiniz uzunluğa bir türlü ulaşamıyor diyorsanız paniğe gerek yok hanımlar sizin kolayca uygulayabileceğiniz bazı önerilerimiz var.
tirnak-uzatma-teknikleri

 

Tırnaklar İçin Öneriler

1.Vitaminsizlik tırnak kırılmasının ana sebebidir. Bu vitaminler A ve C vitamininde bulunur. Yiyeceklerinizin içinde bu vitaminlerin olmasına dikkat edin.
2.Limon suyunun etkisi çok büyüktür limon suyu ile tırnaklarınıza günde bir defa masaj yapın hem ellerinize parlaklı hem de tırnaklarınıza pembesi bir renk verecektir.
3. Aseton tırnaklara çok zarar verir tırnak tabakasını inceltir ve kırılmasına neden olur bunun yerine asetat bazlı ojeleri kullanın.
4.Su için her derde deva olan suyu günde iki litre su için.

tirnak-uzatmak-icin-ne-yapmaliyiz
5.Demir içerikli sebzeler tüketin içindeki vitaminler saç, tırnak cilt için mükemmeldir. Ayrıca et, balık, yumurta makarna da tüketin.
6.Geçiş mevsimlerinde tırnaklarınızı nemlendirici kremler sürün özellikle kış ve yaz aylarında
7.Temizlik yaparken deterjanların etkisi hem derinize hem de tırnaklarınıza zarar verir, bu nedenle ellerinize eldiven takmayı sakın ihmal etmeyin ve Soğuk havalarda dışarı çıkarken eldiven kullanın.
8. Tırnak makası kullanmayın bunun yerine törpü kullanın bu daha çabuk tırnaklarınızın uzamasına yardımcı olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.