Vipbakim

Topuk Dikenine Ne İyi Gelir? Bitkisel Tedavi Önerileri

Topuk Dikenine Ne İyi Gelir? Bitkisel Tedavi Önerileri

Topuk dikeni için bitkisel yöntemleri siz değerli kullanıcılar için sıralıyoruz. Bu tedavi yöntemiyle birlikte artık oldukça kolay bir şekilde topuk dikeni tedavinizi kendiniz de yapabileceksiniz. Topuk dikeni, sadece bayanlar da görülen bir hastalık türüdür. Dönemsel olarak (genellikle kışın) görülen bir hastalık olmakla birlikte fazlası ile acılı olmasıyla bilinir. Bu tip bir durum söz konusu olduğu zaman da ya hastaneye gitmek sizler için kesin çözüm olur ya da bitkisel tedavi uygulamak! Şimdi sizlere sunacağımız yöntem ile birlikte artık topuk dikeni için bitkisel yöntemler edinerek kendiniz de hastalığınızla başa çıkabileceksiniz!

Üstüne gitmek bu yolda oldukça önemlidir. Ağrıyor diye üstüne basmaktan kaçınmanız, bunun daha çok acı çekmesine neden olacak bir durumdur. Bu sebepten dolayı ağrıyla başa çıkmak ve üzerine gitmek günümüzde en geçerli yöntemdir.

Nedir Bitkisel Yöntemler?

  1. Siyah kuru üzüm oldukça iyi gelen bir bitkisel kürdür. Üç yemek kaşığı kadar kırmızı pul biberi havanda ezin ve kuru üzüm ile karıştırın. Daha sonra da akşam yatmadan önce sürme işlemini tamamladıktan sonra tülbent veya gazlı bezle topuğa sarma işlemini uygulayın. Sabah olduğu zaman da çıkarıp, ayaklarınızı yıkayın. 3 gün boyunca bu yöntemi izlerseniz sizler için topuk dikeni için bitkisel yöntemler ortaya çıkacağı gibi, hayatınızdan bu acılı durumu tamamıyla çıkarmak da söz konusu olacaktır.
  1. Yağlar topuk dikenini geçirme konusunda oldukça iddialı bir kür! Kantoron yağı, papatya yağı ve çörek otunu bir kap içerisinde karıştırıp; topuklarınıza masaj yaparak sürün. Düzenli olarak yaptığınız zaman ağrılardan tamamen kurtulduğunuzu göreceksiniz. Ayrıca içerisine vazelin veya zeytinyağı da ekleyerek topuk çatlaklarını veya nasırını da aynı şekilde tedavi edebilirsiniz. Banyo sonrası yapılması da önerilen bir yöntem türüdür.

Topuk Dikeni En Çok Kimlerde Görülür?

Topuk dikeni genel olarak kadınlarda görünmeyle birlikte aşağıda sıralanan kişilerde sıklıkla görülmektedir.

  • Sporcularda sık sık rastlanılan bir rahatsızlıktır. Özellikle koşucu ve atlet sporları ile ilgilenen kadınlarda.
  • Uzun süreli sert zemine ayakları maruz kalan, ayakta fazla duran veya merdiven çıkan kişilerde sıklıkla görülür.
  • Oturarak çalışan veya masa başı iş yapanlarda sık sık gözlemlenen bir hastalık türüdür.
  • Kilolu kadınlarda sık sık görülmektedir.
  • Kötü ayakkabı kullanımında ortaya çıkan bir hastalık türüdür. Bu sebepten dolayı her zaman ortopedik ve kullanışlı ayakkabılar tercih etmelisiniz.

Yukarıda saydığımız tüm durumları detaylı inceledikten sonra artık topuk dikeni için bitkisel tedavi yöntemlerini evde uygulayabilecek, var olan problemlerden sorunsuzca arınabileceksiniz!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.