Vipbakim

Yorulmuş ve Yıpranmış Ellere Şifa Verecek 4 Pratik Bilgi

Yorulmuş ve Yıpranmış Ellere Şifa Verecek 4 Pratik Bilgi

Eller kişilerin vücutlarında en çok kullandıkları organlarıdır. Hiçbir şey yapılmıyor olunmasına rağmen ellerimizi muhakkak kullanmak zorunda kaldığımız bir gerçektir. Bu açıdan bakıldığında en çabuk yıpranan ve en hızlı yaşlanan organımız olduğunu kabul etmek kolay olacaktır.  El bakımı ile ilgili 4 öneri sunmaya çalışmamız ise, sizler için pratik adımlarla bakımınızı sağlamanız için olacaktır.

tirnak-bakimi

Sürekli yıkamak

El bakımı ile ilgili 4 öneri içinde en önemlisi hiç kuşkusuz ellerin sürekli yıkanmasıdır. Gün içinde her yere dokunmak zorunda kalmamız sebebiyle pek çok mikrobu ellerimizde taşımaktayız. Evinizde ellerinizi yıkarken ise zeytinyağlı sabunlar önerilebilir.

Soğuklarda Eldiven

Soğuk havalarda ellerin kuruması ve çatlaması oldukça mümkündür burada dikkat edilmesi gereken nokta ise eldiven kullanımı gerekliliğidir.

Screenshot_2

Kremler

Bayanların özellikle dikkat ettiği konulardan biri krem kullanmaktır. Bu kremleri beylerinde artık utanmadan kullanabilmesini tavsiye etmek doğru olacaktır. Özellikle bitkisel kremleri kullanmak ellerin beslenmesi içinde bir etken olacaktır.

Güneşli havalar için ise ellere güneş koruyucu krem sürmeden çıkmamak gereklidir.

Tırnak Bakımı

Size sunabileceğimiz el bakımı ile ilgili 4 öneri arasında tırnak bakımı da yer almaktadır. Zira tırnak bakımı ile el bakımını birbirinden ayırmak mümkün değildir. Burada önemli olan nokta doğru ve hijyenik olan malzemelerle bakımın yapılması gerekliliğidir. Dışarıda yaptırılıyor ise tırnak bakımı tercih edilen yerin hijyen kurallarına uygunluğu, malzemelerin uygunluğu ve temizliği öncelikle dikkat edilmesi gereken hususlardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.