Vipbakim

Yorulmuş Ve Yıpranmış Elleri Kendine Getirecek Etkili Öneriler

Yorulmuş Ve Yıpranmış Elleri Kendine Getirecek Etkili Öneriler

Bakımlı eller herkesin istediği ilk bakışta dikkati çeken en önemli karakter göstergesidir. Yoğun yaşantımızın göstergesi ve hareketli geçen yaşamın ibaresidir el bakımı. Eller yaşımızı belli eden tek organımızdır. Çünkü yaşlılık lekeleri olarak bilinen lekeler önce ellerde başlar kırışıkla devam eder dolayısıyla yaşımızı saklamamızı engeller.

 

Bakımlı el demek sadece oje sürmekten ibaret değildir. Bakımlı eller herkesin istemesiyle kalır ama bu özen hiçbir zaman tam olarak gösterilmez. Oysa yüzümüze nasıl önem veriyorsak ellerimiz bunu daha çok hak ediyor. Bütün gün kimyasallara maruz kalan eller sabun, deterjan, toz ve kireçli suyun verdiği etkilerle sürekli mücadele ediyor. Güneşin zararlı ışınları da ellere oldukça zarar veriyor.

 

Sorunlu Ellerinize Uygulanacak Yararlı Bilgiler

  • Kırmızı Eller: Elleriniz olması gerektiğinden daha kırmızı ise kan dolaşımı sorunu olması yüksek ihtimaldir. Kullandığınız suyun ne sıcak nede soğuk olmaması gerekir. En iyisi ılık su ile suya temas etmektir. Eldiven kullanmanız kırmızımsı eller için şarttır. Soğuktan korunması gereken ellerinizi sütle ya da tuzlu su ile dinlendirmeli ardından mutlaka krem sürülmelidir.
  • Çatlayan Eller: Kış aylarında en çok yaşadığımız sorunlardan biride ellerde çatlamadır. Daha çok kış aylarında çatlayan eller için zeytinyağı ile masaj yapılmalı ardından lasonil krem sürülerek bitirilmelidir. Elleriniz sürekli çatlıyor sa bu uygulamayı her gece yapmalısınız.

 

Sağlıklı eller için Yapılması Gerekenler 

  1. Güzellik merkezlerinde parafin uygulanan peeling ve el masajıyla yaşlanma etkilerini önlenir. E vitamin olan parafine eller sokulur ve sarılır. 15 dakika bu şekilde beklenir.
  2. Sürekli olarak el jimnastiği yapın
  3. Kış aylarında dışarı çıkarken eldiven kullanın.
  4. Ellerinizi uzun süre soğuk – sıcak su da bekletmeyin.
  5. Ellerinize devamlı el kremi sürün.
  6. Oje kullanımınızı azaltın sürekli sürmeyin.
  7. Beslenmenize özen gösterin. A, C ve E vitaminleri almaya dikkat edin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.