Vipbakim

Acısız Epilasyon Nasıl Yapılır?

281
Acısız Epilasyon Nasıl Yapılır?

 

Tüylerden kurtulmak için  farklı yöntemler vardır ve bu yöntemler çoğu zaman acı verebilir. Ağda, cımbız gibi yöntemlere alternatif uygulamalarla da tüylerden kurtulmak mümkündür.

Acısız Epilasyon Yöntemleri

Acısız epilasyon  yöntemleri tek bir tane değil birden fazla düşünülebilir. Sıralama yapılırsa:

  • Lazerle tüyleri azaltma yöntemi en sık kullanılan yöntemlerdendir. Lazerle köklerden yeniden kıl çıkması önlenir. Yani aşamalı şekilde yapıldığı zaman sonuç veren bir işlemdir. Seanslar halinde  lazer uygulaması ile tüylerinizden uzun vadede kurtulabilirsiniz.
  • Tüyler çok uzamadan ağda yapmak bir diğer yöntemdir. Bu şekilde köklerin zayıflaması sağlanır ve kolayca ağda ile çekim olur. Yani kökler zayıfladığı için bir sonraki kıl çekimi çok kolay ve acısız olmaya başlar.  Ancak jilet kullanımı sonrası ağda kullanmaya başlarken çok acıması da normaldir.
  • Jilet acı vermeyen bir yöntem olsa da kıl köklerini kalınlaştırması nedeniyle önerilmemektedir. Yani kıl dönmesi durumları dışında kullanmamak gerekir.
  • Anestezik etkili kremle epilasyon acısız şekilde tüylerinizden kurtulmayı sağlayabilir. Bu şekilde bölgesel olarak sınırlı uyuşma hali vardır. bu kremlerden piyasada birçok yerde bulabilirsiniz.
  • Tüy dökücü kremler acısız epilasyon için diğer bir yöntemdir. Bu yöntemle kolayca pürüzsüz görüntü alınabilir.
  • Sir ağda, ilk başlarda değil ancak sonraki uygulamada acıyı azaltarak tüylerden kurtulmanızı sağlar. Kökleri azalttığından ve zayıflattığından etkili bir yöntemdir.
  • Epilasyon makinesi alırken ucu soğutucu etkili olan ürünleri seçerek acısız şekilde tüylerden kurtulabilirsiniz.
  • Bazı bitkisel formüllerle tüylerinizden zamanla acısız şekilde kurtulmak mümkündür. Köklerin zayıflaması söz konusudur.
  • Epilasyon pedi son dönemlerde öne çıkan acısız epillasyon setlerinden biridir. Bu pedler aynı zamanda kan dolaşımını artıması ile de biliniyor.  Bazı satış sitelerinden temin edebilirsiniz.

Hassas Bölge Epilasyonu İçin

Acısız epilasyon  yaptırmak isteyenlerin en çok ihtiyaç duydukları bölgelerden biri hassas yerlerdir. Bu bölümlerde doğru ürün doğru biçimde uygulanmalı ve olabilidğince kanamadan uzaklaşılmalıdır.   Soğutucu etkili epilatörler, lazer gibi işlemler bu noktada etkili olacaktır. Eğer standart ağda kullanıyorsanız bu bölge için üst üste geçmekten uzak durmak gerekir. Yani deri üzerinde hasar olmaması bakımından önemli bir konudur.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.