Vipbakim

Bacaklara Ağda Nasıl Yapılır?

330
Bacaklara Ağda Nasıl Yapılır?

Bacaklara ağda nasıl yapılır sorusu özellikle ilk kez ağda uygulaması yapacaklar için önemlidir. Derinin hasar görmemesi için bazı detaylara önem vermek gerekir.

Ağda Nereden Alınır?

Bacaklara ağda nasıl yapılır aşamasının ilk bölümü ağdanın nereden alınacağıdır. bunun için marketler en yaygın kullanılan yerlerdir. Ancak bazı kişiler evde kendileri de yapabilmektedir.  Hangi ağda türünü almak istiyorsanız bunu önceden belirleyerek, siz de temin edebilir ve ağda kullanmak üzere başlangıç yapabilirsiniz.

Market Ağdaları Nasıl Kullanılır?

Bacaklara ağda nasıl yapılır  sorusuna market ağdaları ile başlanırsa bu ürünü ılık ya da sonradan ısıtılacak biçimde alabilirsiniz. ancak ağda sürülecek kıvamda olmalıdır. Fakat sürüldüğü yerden çekilmesi için bir de ağda bezine htiyaç vardır. bu bezler de paket olarak satılmaktadır.  Ağdayı bir spatula ile bir miktar almanızın sonrasında bacak, koltuk altı, hassas bölge gibi sürülecek yere ince tabaka halinde yerleştirmek gerekir.

Sonra da kağıt üzerine yapıştırılır ve çıkış yönünde çekim yapılır.  Bu şekilde tüylü bölge geçene kadar devam edilir. Ancak kağıdın boş yeri kalmayana kadar kullanımı önerilir. Bu şekilde işlemi yineleyip en son da ılık suyla temizleyip hafif nemlendirici sürebilirsiniz. Aynı yere 2-3 kereden fazla geçmemek önerilir. Özellikle yüz bölgesinde uygulama varsa bu detay önemlidir. çünkü tahriş kızarıklık nedeni olabilir.

Sir Ağda Uygulaması

Sir ağdalar genelde kuaförlerde kullanılan klasik ağdalara göre çok daha güçlü olan bir ağda türüdür.  Bu ağdaları kendiniz kullanacaksanız hassas yerlerde tek sefer dışında üst üste geçmemeye önem vermek gerekir.  Eğer dikkatli kullanım olmazsa morarma ve kızarmalara neden olabilir.

Bacaklara Ağda Nasıl Yapılır?

Bacaklara ağda nasıl yapılır  sorusu için önemli olan diğer uygulamalara bakılırsa bazı ağdaların, çam sakızı ağdası gibi türlerin diğerlerine göre daha pratik sonuç verdiği görülebilir. Ayrıca  renkli ağdalar da kullanılabilir. Bu ağda türlerinden temin ediyorsanız önce tüylü yere ince tabaka halinde sürmek ve sonra da aşağıdan yukarı doğru kağıtsız şekilde çekerek almanız gerekir.  Yani aşamalı şekilde kıl çekerek işlem tamamlanmış olur. En son temizleme ve nemlendirme yapılması gerekir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.