Vipbakim

Epilasyon Acısını Azaltan Krem Çeşitleri

317
Epilasyon Acısını Azaltan Krem Çeşitleri

Epilasyon uygulaması son derece etkili olmasına rağmen oldukça acı verebilmektedir. Epilasyon acısı  için çeşitli kremler kullanılmaktadır.

Epilasyon acısı kadınlar tarafından en çok şikâyete konu olan noktalar arasındadır. Epilasyon günümüzde her ne kadar oldukça popüler olsa da bayanların duyduğu açı oldukça üst seviyededir. Özellikle acıya dayanağı olmayan bayanlar için bu durum bir işkence halini almış durumdadır.

Günümüzde epilasyon sonrasında kullanılacak bazı kremler sayesinde duyulan acının şiddeti büyük oranda azaltılabilmektedir. Burada önemli olan nokta ise kullanılacak kremin seçimidir. Çünkü her krem acıyı dindirme etkisi yaratmayacağı gibi epilasyon yapılan bölgeler için uygun olmayabilmektedir. Bu sebeple uzmanlar tarafından önerilen kremlerin tercih edilmesi sağlanmalıdır.

Epilasyon Acısını Azaltan Krem Çeşitleri

Epilasyon acısı günümüz kadınlarını beklide epilasyon konusunda en eksi noktada baktıkları durumdur. Çünkü bu acı bazı durumlarda dayanılmaz bir hale gelebilmektedir. Uzmanlar tarafından önerilen ve kullananlarda çok büyük oranda fayda sağlayan kremler ise şu şekildedir;

Emma Krem: Eczaneden reçetesiz bir şekilde alınabilecek olan bu krem büyük oranda başarı sağlamaktadır. Epilasyon olunacak bölgeye sürülen krem streç film yardımı ile 1 saat beklemelidir. Daha sonra ise acıya karşı hissizleşen noktaya başarılı ve acısız bir epilasyon uygulanmaktadır.

Anestol Pomat: Vücuda yaydığı uyuşukluk sebebi ile günümüzde basit operasyonlarda da kullanılmaktadır. Sürüldükten en geç 15 dakika sonra epilasyon uygulanmalıdır. Çünkü etki süresi diğer kremlerle karşılaştırıldığında çok daha kısıtlı kalmaktadır.

Ağrısız Epilasyonlar İçin Bazı Püf Noktalar

Epilasyon acısını krem kullanmadan da azaltmak mümkündür bunu yapabilmek için bazı noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Ağrısız epilasyonlar için dikkat edilecek noktalar ise şu şekildedir;

  • Tüyler aşırı uzamadan epilasyonlar ilk başlarda 15 günde bir tekrar edilmelidir. Bu sayede ağrı eşiği de artmış olacaktır.
  • İyi nemlendirilmiş yağsız bir cilt epilasyon açısının daha az olmasını sağlayacaktır.
  • Epilasyon daha çok acıyan bölgelerden daha az acıyan bölgelere doğru yapılması tercih edilmektedir.
  • Epilasyon sonrasında serinletici doğal ürünler kullanılması acıyı belli bir miktar dindirecektir.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.