Vipbakim

Epilatör Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

416
Epilatör Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Epilatör alırken dikkat edilmesi gerekenler yeni bir ürün almak ve bunu uzun süre kullanmak isteyenler için önemli bir detaydır.

Epilatör Nedir Ne İşe Yarar

Epilatör alırken dikkat edilmesi gerekenler  konusu detaylarına girmeden önce epilatörün ne amaçla üretildiğine bakmak gerekmektedir. Tüyleri cımbız etkisi ile alan bu makinelerde çok sayıda cımbız aynı anda çalışır ve ciltteki istenmeyen tüyleri yok eder.  Kökten alması nedeniyle jilete göre daha uzun sürede kıl çıkartır. Ayrıca zamanla kılların incelmesini de sağlar.  Bu cihazın birçok türü vardır. acıtması nedeniyle bazı markalar buzlu, soğuk pres etkili olanları da üretmektedir.

Epilatör Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Epilatör alırken dikkat edilmesi gerekenler  ürünü uzun süre boyunca  sorunsuz kullanmak, memnun kalarak tüylerinizden uzaklaşmak için önemlidir. Ayrıca kimse boş yere para vermek istemez.  Bu nedenle şu tür kriterlere bakabilirsiniz:

Markaya çok takılmamak gerkemektedir. Yani bazı markalar geri planda görünse de diğer öne çıkanlara göre daha iyi olabilir.  Bu nedenle ürünleri bir alışveriş sitesinde ya da doğrudan görerek seçerken mutlaka özelliklerine bakmak gerekir.

  • Acı hassasiyeti olan kişiler için önden soğutucu ürün seçilebilir. Cildiniz çok hassassa ve hemen morarıp kızarıyorsa bu durumda soğutma etkili ürün alabilirsiniz. Bu şekilde direnç gelişmesi sağlanır. Morlukların  da önüne geçilir.
  • Bütçe belirlemesi yapın. Önceden ne kadar bütçeniz olduğunu bilmek size avantaj sağlar. Bu şekilde aynı özelliği olan bir ürüne gereksiz yere para vermezsiniz.  Ayrıca üründen ne beklediğinizi de iyi ve net biçimde bilmeniz gerekir.  Beklenti ve bütçe bilmemek  sonunda zarar demek olabilir.
  • Uç kısmı dönme hızı ve cımbız özelliklerine bakın. Bu bölüm epilatörlerin en önemli bölümüdür. Bu kısımda iyi olan bir ürün seçmeye özen gösterin. Bu şekilde tüylerinizin daha hızlı şekilde  yok olmasını sağlayabilirsiniz.
  • Güç özelliklerine bakın. Epilatör çalışma hızı ne kadar çoksa o kadar iyidir. Çünkü bu şekilde çok hızlı biçimde uyuşma olur ve diğer alımları hissetmezsiniz.
  • Epilatör alırken dikkat edilmesi gerekenler sıralamasında son olarak hassas bölgelere özel takviyeler olması da önemlidir. bu şekilde çok yönlü kullanmak mümkündür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.