Vipbakim

Epilatör Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Epilatör Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

İstenmeyen kıllar sadece kadınlar için değil aynı zamanda erkekler içinde büyük bir problemdir. Epilatör kullanımı ağda yapar gibi kılları kökünden alan mekanik bir cihazdır.Bir epilatör kullanmak acı verici olabilir, jilet gibi değiştirilebilir parçaları yoktur ve ilk maliyeti oldukça pahalıdır ancak etkili bir yöntemdir.

Epilatör Satın Alırken Dikkat

Epilatör hem “ıslak” hem de  “kuru” şekillerde özellikleri bulunmaktadır. Yağsız ciltler için genellikle kuru epilatör kullanılmalıdır. Aksine banyo ve duş sonrası ıslak ciltler için ıslak epilatör kullanılmalıdır. Islak epilatör kuru epilatöre göre daha az ağrı ve sızı veren rahat bir uygulamadır. Epilatör birçok yerde satın alınabilir. Mağazalarda, eczanelerde farklı marka, fiyat ve özelliklerde rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Epilatör Nasıl Kullanılır?

Cildinizin özelliğine göre ıslakyâda kuru ne tür bir epilatör kullandığınızdan emin olun.Kuru kullanım için tasarlanmış bir epilatörü ıslak deri üzerinde çalıştırmak ve ıslak kullanım için tasarlanmış bir epilatörün kuru cilt üzerinde çalıştırmak oldukça yanlış bir uygulama olacaktır.

  • Öncelikle Kıl büyümesinin ters yönünde epilatörü çalıştırın. Bu epilatörün tüyleri daha doğru şekilde almasını sağlayacaktır.
  • Epilatörü yavaşça kullanın, bir süre sonra ağrı ve daha sonrasında hissizlik oluşacaktır.
  • Epilasyon işlemi tamamlandıktan sonra, batık tüyleri önlemek için bir peeling eldiveni veya masaj eldiveni kullanabilirsiniz.
  • Kıllar bir epilasyon seansından sonra cilt üzerinde kırmızı lekeler oluşturacaktır. Bu lekeler zamanla kaybolacak görüntülerdir ve endişe edilmemelidir.

Ayaklar Üzerinde Kıl Çıkması

Her insanda farklı noktalarda kıllar büyümektedir, tıraş ile bu kıllar geçici olarak alınmaktadır. Ancak ayak kıllarında tıraş yapılması diğer noktalara göre tavsiye edilmeyen bir durumdur ve epilatör ile alınmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.