Vipbakim

Evde Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

310
Evde Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Rahat ve kolay kullanımından dolayı evde lazer epilasyon uygulaması son dönemlerden tercih edilen bir uygulama olmuştur.

Evde lazer epilasyon son zamanlarda oldukça popüler bir uygulamadır. Güzellik merkezlerinde vakit geçirmek ve buralara yüklü meblağlar ödemek yerine, kendi lazer epilasyonunuzu alarak, evde lazer epilasyon işleminizi kendiniz yapabilirsiniz. Özellikle özel bölgelerini yabancı kişilere göstermekten çekinen kişiler için ve lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiler için evde yapılacak bu uygulama oldukça pratiktir.

Evde Lazer Epilasyon Uygulaması

Lazer epilasyona başlamadan önce yapmanız gereken ilk şey, uygulama yapacağınız bölgenin tüylerini almaktır. Bu işlemi traş aleti ya da jilet yardımıyla yapmanız mümkündür. İlk birkaç uygulamadan mutlaka operasyon öncesi istenmeyen tüylerinizden arınmalısınız.

Uygulamaya başlamadan önce hangi başlığı kullanacağınıza karar vermelisiniz. Her bölge için farklı başlıklar bulunmaktadır. Özellikle hassas bölgeler için uygulanan başlık daha farklı olup, bu başlığı yüzünüz ve bikini bölgeniz için kullanabilirsiniz. Normal vücut başlığı ise geniş yüzeyler için kullanıma uygundur.

 

Uygun başlığı seçip, cihazı çalıştırdıktan sonra lazer uygulamasına başlamadan önce cilt tonunuza uyan ışık yoğunluğunu seçmelisiniz. Uyumluluk çizelgesinde bulunan tonlardan, kendi cildinize uygun ışık yoğunluğunu seçmeniz mümkündür. Özellikle çok açık ciltliler ve bronzlaşmış bir cildi olanlar, ışık yoğunluğu seçerken daha hassas davranmalıdır.

Evde Lazer Epilasyon Yapma

Evde lazer epilasyon uygulaması sanıldığı kadar zor değildir. Aksine oldukça rahat ve kolay bir uygulamadır. Cihazı 90 derecelik bir açıyla yerleştirin. Daha sonra cildinize tamamen yerleştiğinden emin olmalısınız. Cihaz cildinizle temas ettikten sonra hazır ışığı yanacaktır. Bununla birlikte kullanmak istediğiniz uygulama modunu seçerek daha rahat bir uygulama yapmanız mümkündür.

Epilasyon uygulamasında kesintisiz hareketler için atış yapılan düğmeye basılı tutmalısınız. Cihazı kaydırdığınız taktirde kendiliğinden atış yapmaya devam edilecektir. Atış düğmesine basıp bıraktığınız halde de atışlar yapılacaktır. Aralık bırakmadan her atış sonrası cihazı cildinizden uzaklaştırarak, işleme devam edebilirsiniz.

Evde lazer epilasyon uygulamalarınızda özellikle yüz bölgenize işlem yaparken daha dikkatli olmalısınız. Daha dikkatli olarak bu bölgeleri yapmalı kaşlarınızla gözlerinizde uzak tutmalısınız. Toplamda birkaç dakika içerisinde evde lazer epilasyon uygulaması ile tüm vücudunuzu kendi başınıza yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.