Vipbakim

Jilet Tüyleri Arttırır Mı?

289
Jilet Tüyleri Arttırır Mı?

İstenmeyen tüylerin ortadan kalması için kullanılan en pratik yöntemlerden biri jilettir. Kuru ciltlerde sorunlu olan bir kullanıma sahip olan jilet, yağlı ciltlerde epilasyonun pratik çözümüdür. Ancak birçok kişinin merak ettiği jilet tüyleri arttırır mı sorusunun cevabına bilim adamları nokta koydu. Uzmanlara göre alet tüyleri arttırmıyor. Jiletten sonra çıkan kılların paka koyu renk çıktığının bir göz yanılmasını olduğunu söyleyen uzmanlara göre jiletli epilasyonun böyle bir etkisi yok.

Jiletle Nasıl Tüy ALınır?

  • Jiletle tüyleri almadan önce cildin ıslatılması, hatta mümkünse köpük yapılması gerekir.
  • Tüyler yumuşayınca tüylerin aksi yönüne doğru jilet uygulanması gerekir.
  • 3-4 bıçaklı olan jiletler çok daha iyi etki gösterir. Bu yüzden onların tercih edilmesi uygun olur.
  • Bikini ve koltuk altı gibi bölgelerde jilet uygulanırken dikkatli olması gerekir, kanamalar yaşanabilir.

Jiletle tüyler alındıktan sonra cildin nemlendirilmesi ve bakımının yapılması tüylerin kısa sürede çıkmasını önleyecektir.

Kaşlara Jilet Vurunca Kalınlaşır Mı?

Oldukça riskli bir işlem olan bu durum, genelde kaşlarına dövme yaptıracak olan kişilere uygulanır. Kaşlarının kalın ve gür olması için jiletle kazıyan ve sarımsak sürerek gürleşmesini bekleyen insanlar hala vardır. Ancak sonuç olarak nelerle karşılaşılacağı bilinmemektedir. Bazıları bu işlemi deneyerek tamamen kaşsız kalabilmektedir. Yani kaşların gürlüğü azalabilir. Bu yüzden risk almadan iki kere düşünmenizde fayda var.

Tıraş Olmak ve Epilasyon Yapmak Farklıdır

Erkeklerin tıraş olması ve kadınların istenmeyen tüylerini almaları arasında fark vardır. Bu yüzden kullanılan tıraş bıçakları da ürünler de farklılık gösterir. Yüz kıllarının daha sert, vücut tüylerinin daha yumuşak olması bu durumun farklı olması gerektiğinin bir göstergesidir. Tıraş olarak günlük cilt bakımını yapan erkekler gibi kadınlar da istenmeyen tüylerini tıraş etmek için tıraş bıçağı kullanır. Ancak ürünleri seçerken dikkatli olmanız son derece önemlidir. Islak tıraş olarak bilinen epilasyon tekniğinde kullar kökünden alınmadığı için uzama daha kısa sürede gerçekleşmektedir. Bu yüzden daha uzun sürede çıkan kılların söz konusu olması için farklı epilasyon tekniklerinin tercih edilmesi şarttır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.