Vipbakim

Lazer Epilasyon Uygulamaları İçin Oluşması Gereken Şartlar

487
Lazer Epilasyon Uygulamaları İçin Oluşması Gereken Şartlar

Lazer epilasyon uygulamaları günümüzde hem erkek hem de bayanlar için oldukça avantajlı ve etkili epilasyon yöntemi olarak ön plana çıkmaktadır

Artık günümüzün hızlı yaşamında insanlar kendi bakımları için olabildiğince pratik ve etkili yöntemleri tercih etmektedirler. Bu sayede zamanda oldukça büyük tasarruf sağlanmaktadır. Kadın ya da erkekler istenmeyen tüyleri için yıllar boyunca çok farklı yöntemleri denemişlerdir. Bunlar içinde lazer epilasyon uygulamaları hem kolaylığı, hem avantajları hem de alınan başarılı sonuçla itibari ile en çok tercih edilen yöntemler arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Lazer Epilasyon Öncesinde Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Lazer epilasyon erke ve kadın fark etmeksizin en çok tercih edilen epilasyon uygulamaları arasında yer almaktadır. Sağlıklı ve kaliteli bir lazer epilasyon için bazı şartlara uyulması gerekmektedir. Bu şartlar şu şekildedir;

  • İşlem yapılmadan 4 hafta öncesine kadar herhangi bir tük dökücü yöntem kesinlikle uygulanmamalıdır. Eğer uygulama yapılmışsa tekrar 4 haftalık bir süre beklenmelidir.
  • Epilasyon için en uygun zaman aralığı kışındır. Çünkü kışın insanlar kendi vücut renklerinde olmaktadır. Epilasyonda en iyi başarı kişinin kendi vücut renginde olduğu zaman elde edilmektedir.
  • Uzmanlar resmi olarak bir zorunluluğu olmasa da 18 yaşından sonra lazer epilasyon yapılmasını daha sağlıklı bulmaktadırlar.
  • Aşırı bronzlaşmış kişilerde kesinlikle lazer epilasyon uygulaması yapılmamaktadır. Az bronzlaşmış kişilerde dalga boyu kısa epilasyon uygulaması en uygun olanıdır.
  • Hamilelerde lazer epilasyon uygulaması kesinlikle yapılmamaktadır. Çünkü lazerin bebeği olumsuz etkileme riski son derece kuvvetlidir.
  • Kalp sorunu olan kişilerde kalp bölgesine kesinlikle lazer uygulaması yapılmamaktadır.
  • Cilt rahatsızlığı olan kişiler uzman onaylamadığı sürece kesinlikle lazer epilasyon uygulamasından uzak durması gerekmektedir.
  • İzotretinoin etken maddesi olan ilacı kullanan bir kişiler ilacı bıraktıktan sonra en az 6 ay sonra lazer epilasyon uygulaması geçirebilirler.

Lazer epilasyon uygulamaları yapılmanda önce gerekli tüm tenkit ve incelemelerin yapılması gerekmektedir. Çünkü bu uygulama başı boş şekille yapıldığı zaman insan sağlığı açısından tehlikeli olabilmektedir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.