Vipbakim

Profesyonel Epilasyon Aleti Kullanım Aşamaları

261
Profesyonel Epilasyon Aleti Kullanım Aşamaları

Bayanlar için istenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan yöntemlerden olan epilasyon pratikliği ve işe yararlığı ile ön plana çıkmaktadır.

Günümüz bayanlarının en büyük problemi istenmeyen tüyler oluşturmaktadır. Özellikle yaz aylarında bu sorun daha da ön plana çıkmaktadır. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Bunlar içinde en net ve uzun süreli sonucun alındığı yöntemlerden biri de epilasyon aleti kullanılarak yapılan uygulamalardır.

Burada bayanlar için en önemli nokta epilasyon aletinin doğru ve profesyonel kullanımıdır. Ancak bu şekilde gerçek anlamda bir başarı yakalanabilmektedir. Epilasyon uygulamasından en iyi verimi sağlamak için epilasyon aletinin en verimli ve doğru kullanış şeklini uygulamak gerekmektedir.

Epilasyon Aletinin Doğru Kullanım Aşamaları

Günümüzde bayanlar tarafından istenmeyen tüyler için tercih edilen epilasyon yöntemidir. Bu uygulamada en iyi başarıyı yakalamak için epilasyon aletinin en doğru kullanım aşamalarını uygulamak gereklidir. Bu aşamalar ise şu şekildedir;

  • Epilasyon uygulanacak noktada herhangi bir yara ya da kanamaya müsait bir durum bulunmaması gerekmektedir.
  • Epilasyon yapılacak odanın orta sıcaklıkta olması en idealidir. Çünkü soğuk odalarda kıllar dik durmayacağı için bu kılarlın en iyi şekilde alınması oldukça zor olacaktır.
  • Epilasyon için tüylerin gerekli uzunluğa ulaşması gerekmektedir.
  • Epilasyon aletini kullanırken tüylerin çıkış yönünün tersine uygulama yapılmamalıdır. Çünkü kıl dönmesi riski hayli artmaktadır.
  • Epilasyon yapılan bölgede terleme ve ıslaklık kesinlikle olmamalıdır.
  • Epilasyon için en ideal cilt tipi kuru olandır. Bu sebeple duştan çıkıncı yada herhangi bir nemlendirici kullanıldığında kesinlikle epilasyon uygulaması yapılmamalıdır.

Epilasyon Aletinin Sakıncaları

Epilasyon aleti her ne kadar bayanlar için oldukça faydalı bir alet olsa da bu aleti kullanmanın bazı sakıncaları bulunmaktadır. Epilasyon aleti kullanmanın sakıncaları ise şu şekildedir;

  • Epilasyon işleminden sonra tekrar çıkan bazı kıllar batık şeklinde olma riski bulunmaktadır.
  • Epilasyon uygulanırken tüylerin yoğun olduğu bölgelerde hızlı hareket ettirilmesi sonucu bazı tüyle kökten alınamamaktadır. Bu tüyler kırıldığı için daha sonra görsel anlamda sorun teşkil edebilmektedir.
  • Epilasyon işlemini yaparken rahat ve sabırlı davranmak gereklidir. Aceleci olan ve fazla vakti olmayan kişiler için bu işlem oldukça sıkıntılı ve başarısız geçmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.