Vipbakim

Sir Ağda Nasıl Yapılır Hangi Bölgelere Uygulanır

400
Sir Ağda Nasıl Yapılır Hangi Bölgelere Uygulanır

Sir Ağda Nasıl Yapılır : Sir  ile epilasyonda klasik ağdaya oranla şeker alınmadığı için daha avantajlı olunacaktır. Çünkü sir ağda şeker ihtiva etmez ve tüylerin beslenmesi için girişimde bulunmaz.  Düzenli ve doğru tekniklerle kullanılırsa iyi bir epilasyon yöntemi olarak değerlendirilebilir.

 

Belirli bir zaman kullandıktan sonra tüylerde seyrelmeler gözlemlenir. Bu da sir ağdayı günümüzde en çok tercih edilen yöntemlerden biri olarak onay vermeye sebep olur. Güzellik salonlarında yahut evde kolaylıkla uygulanabilir.

 

Sir Ağda Hangi Bölgelere Uygulanır

Kirpikler, saçlar, göğüs uçları ve beylerin sakal bölgeleri hariç tüm vücutta güvenle uygulanabilir. Cildinde yara, güneş yanığı, aşırı sivilceleşme gibi dermatolojik sorunu bulunan kişiler için sir ağda güvenli olmayacaktır. Tespit edilmiş bir cilt rahatsızlığı olmayan insanlara yeni bir rahatsızlık eklemeyecek ve güvenle vücuda hizmet verebilecektir.

 

Sir Ağda Nasıl Yapılır

1- Sir Ağda uygulanacak alan temiz ve kuru olmalıdır. Hijyen ilk adımdır ve önemlidir.

 

2- Bölgesel olarak terleme olabilecek alanlarda uygulanmamalıdır. Çok sıcak ortamlar yaz günlerinde terlemeye ve bölgenin nemliliğine sebep olabilir. Bu açıdan terlenebilecek alanlarda uygulamamak gerekir.

 

3- Isıtılan sir ağda önce parmak ucu ile kontrol edilmelidir. Eğer ısı el yakmıyor ve de sıcağa yakın ısıdaysa istenen kıvama ulaşmış demektir.

 

4- İncecik tabaka halinde sürülecek sir ağda akışkan olmalıdır ve cildi yakmamalıdır.

 

5- Ağda için kullanılacak temiz bez tüylerin üzerine iyice yapıştırılmalı ve ağda komple bezle kaplanmalıdır.

 

6- Seri bir hamle ile ağda bezi kaldırılarak tüyler temizlenmelidir.

 

7- Temizlenen bölgeye kızarıklığın giderilmesi ve cildin ağdadan arınabilmesi için sakinleştirici ağda yağından sürülmelidir. Islak mendil formatında da olabilecek bu yağ ile cilt rahatlayacaktır.

 

8- Uygulamadan sonra kızarıklık olabilecek tir ve bu normal bir durumdur. Sir ağda ile epilasyonun cilde her hangi bir zararı yoktur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.