Vipbakim

Sir Ağda Nasıl Yapılır?

454
Sir Ağda Nasıl Yapılır?

Kadınların kullandığı tüylerden kurtulma yöntemleri içerisinde sir ağda da bulunur. Sir ağda uygulaması kadınların en sık kullandığı yöntemlerdir. Çünkü her ne kadar tüy dökücü kremler acısız bir şekilde tüyleri ortadan kaldırsa da; kısa sürede geri çıkan tüyler nedeni ile kadınların tercih ettiği yöntem değildir. Daha uzun süre tüysüz bir görünüm elde etmek için sir ağda kullanılır.

Tüylerden kurtulmak isteyen kadınlar tarih içerisinde pek çok yöntem dener. Bu yöntemlerden bazıları kısa süreli çözüm sunar. Bazıları ise uzun süre boyunca tüysüz bir görüntü sunar. Sir ağda sayesinde uzun süre boyunca istenmeyen tüyler ortadan kalkar. Ayrıca sir ağdanın tüyleri azaltma gibi bir özelliği de bulunur. Bu sayede de kadınların tarh içerisinde en fazla tercih ettikleri yöntemdir.

Sir Ağda Uygulaması

  • Ağda işlemi uygulamadan önce bölgenin temiz olmasına dikkat etmek gerekir. Sir ağda öncelikle temiz bölgeye uygulandığında etkili sonuç ortaya çıkarır.
  • Ağda işleminde oluşacak acıyı azaltmak için mutlaka pudra yardımı ile bölge temizlenmelidir. Sir ağda uygulamasının yapılacağı bölgeye pudra uygulamak, acının hafiflemesine yardımcı olur. Bu sayede hem bölgenin tahriş olması önlenir. Hem de kadınların acıdan kurtulması sağlanır.
  • Temizlenen ve pudra dökülen bölgeye tüylerin çıkış yönü dikkate alınarak sir ağda uygulaması yapılır. Bu sayede tüylerin kırılmadan köküne ulaşılır. Uzun süre boyunca tüylerin çıkmaması için mutlaka çıkış yönüne dikkat edilerek işlem uygulanmalıdır.
  • Sir ağda sürüldükten sonra temiz bir bez, ağdanın üzerine yapıştırılır ve çekilir. Bu sayede de ağdanın etkili bir şekilde tüyleri vücuttan çıkarması sağlanır.
  • Tüylerden uzun süre boyunca kurtulmak için sir ağdanın yapılacağı zamanın da iyi bir şekilde seçilmesi gerekir. Regl dönemi öncesinde sir ağda uygulanması önerilmez. Çünkü regl döneminde tüyler daha hızlı uzar ve yapılan ağdanın işe yaraması azalır. En ideal zaman olarak regl dönemi sonrası önerilir.

Sir Ağda Uygulamasının Yararları

  • Sir ağda kullanmak kadınlardaki kıl dönmesi oluşumunu ortadan kaldırır.
  • Ölü hücreleri temizleme özelliği de sir ağda uygulaması yararları arasında ele alınır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.