Vipbakim

Tüy Dökücü Kremler Zararlı Mı?

251
Tüy Dökücü Kremler Zararlı Mı?

Tüy dökücü kremler son zamanlarda kolaylık açısından oldukça fazla tercih edilen bir uygulama olmaya başlamıştır.

Peki, tüy dökücü kremleri kullanmak ne kadar doğru?

Neden Tüy Dökücü Kremler Kullanıyoruz?

Tüy dökücü kremler son dönemlerde kolaylık açısından ve acısız olması açısından oldukça fazla tercih edilmeye başlamıştır. Her türlü bölgeye kullanılabiliyor olması ve aynı zamanda fiyatlarının da cüzi bir miktar da olması sebebi ile de kullanımı oldukça artmıştır. Bu sebeplerden dolayı jilet, ağda, epilasyon gibi şeyler yerine tüy dökücü kremler tercih edilmektedir.

Tüy Dökücü Kremlerin Zararları

Aslına bakılacak olursa tüy dökücü kremlerin kanıtlanmış belli başlı zararları bulunmamaktadır. Ancak çok sık olmasa da bazı kişiler de alerjik reaksiyonlar sebep olabilmektedir. Aslında bu da daha çok hassas ciltlerde gözlenen bir şey olmaktadır. Düşünüldüğü zaman zaten hassas ciltlerde genellikle ne kullanırsa kullansın olumsuz etki ortaya çıkabilmektedir.

Ayrıca genital bölgede tüy dökücü kremler kullanıldığı zaman genital bölgede yanma ve kaşınmaya neden olabilmektedir. Bunlar ile beraber hamile kadınların kullanması genellikle tavsiye edilmez. Ki hamile kadınların o dönemlerinde birçok şeyine izin verilmemektedir. Bir de uygulanan bölgedeki kıl yoğunluğu oldukça önemli olmaktadır. Çünkü uygulanan bölgede yoğun bir şekilde kıllanma var ise o zaman kızarıklık olabilme olasılığı oldukça yüksektir. Fakat bu durumda korkmanıza gerek yoktur. Zaten olabilecek bir şeydir.

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

Tüy dökücü krem kullanılmaya başlamadan önce vücudun belli bir bölümüne önceden sürülmesi gerekmektedir. Bunun sebebi ise alerjik bir duruma yol açabileceği düşüncesi ile önceden test etmektir. Eğer uyguladığınız küçük bölgede herhangi bir şişme, kızarma, yanma olmuyorsa o zaman gönül rahatlığı ile uygulayacağınız yere uygulayabilirsiniz.

Tüy dökücü krem uygulandıktan sonra eğer kılların azalmadığını, kaybolmadığını görüyor ya da düşünüyorsanız kesinlikle aynı gün içerisinde aynı bölgeye tekrar uygulama yapmamanız gerekmektedir. Eğer gerçekten rahatsız oluyor ve alma gereği hissediyorsanız aradan 1-2 gün geçtikten sonra tekrar uygulama yapmanız tavsiye edilir. Uygulama sonrasında cilt soğuk su ile iyice yıkanmalı, durulanmalıdır. Ve sonrasında nemlendirici bir krem yardımı ile uygulama yaptığınız bölge nemlendirilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.