Vipbakim

Tüy Dökücü Kremlerin Zararı Var Mı

281
Tüy Dökücü Kremlerin Zararı Var Mı

Tüylerden kurtulmak için birçok yöntem vardır ve kremler de bunlardan biridir. Ancak tüy dökücü krem kullanırken bazı zararları olabileceğini bilmek gerekir.

Tüy Dökücü Krem Nedir?

İçerisinde özel bir formül bulunan ve tüylerin dökülmesini sağlayan tüy dökücü krem  türleri günümüzde birçok markette ve alışveriş sitesinde bulunabilmektedir. Bu kremler özellikle acısız şekilde tüylerinden kurtulmak isteyen kişiler için etkili bir yöntemdir. Dolayısıyla ciddi bir kitle tarafından sık şekilde kullanımı söz konusudur.  Ancak bazı istisna durumlar nedeniyle zararlar görülebilir.

Tüy Dökücü Krem Zararı Nedir?

Tüy dökücü kremlerin zararı  konusuna gelince  öncelikle bu konuda bilimsel bir çalışma söz konusu değildir. Yani zararlarına yönelik kesin bir olumsuz detay yoktur. Ancak yine de uygulamada bazen zararlar görülebilmektedir. Alerjik reaksiyonlar  da bu zararların ilki ve en sık olanı şeklinde karşımıza çıkar. Bu kremler özellikle  genital bölgede kullanıldığı için kızarma ve yanma gibi sorunlar daha sık görülebilmektedir. Bu bölge daha hassas bir cilt yapısında olduğu için bu durum vardır.

  • Hamilelik döneminde tüy dökücü krem kullanan kişilerde deri hassasiyetleri görülebilir. hamilelik dönemi vücudun genel olarak yapısında değişim demektir ve deri üzerinde bu tüy dökücü krem   türleri zararlı olabilir. Yani bilinçsiz şekilde bu dönemde bu kremleri kullanmamanız önerilir.
  • Yoğun tüylenme olan kişilerde tüy dökücü kremler de yoğun kullanıldığı için cilt altına giden kimyasal madde artacağı için  kızarıklık durumları olacaktır.  Yani aşırı tüylü olan kişilerin  derilerinin zarar görmemesi için farklı yöntemleri denemeleri önerilir.

Tüy Dökücü Krem Alerjisi Nasıl Engellenir?

Tüy dökücü krem  alerjisini engellemek için öncelikle ürün satın almadan önce bir şekilde içeriğine bakın ve bu maddelerin size zararı olup olmayacağına bakın. Eğer aldıysanız da öncelikle alerji testi için küçük bir bölümde krem sürüp tüy döküldükten sonra ne tür reaksiyon olduğuna bakabilirsiniz. Bu kremler üst üste uygulanmamalıdır. Olabildiğince bir kerede sürülüp belirtilen zaman boyunca beklenmeli ve aynı yere başka sürülmemelidir.  Hatta bir kere uygulama yapılmasının sonrasında 3 gün boyunca buraya bir kere daha sürmemek gerekir.bekleme süresinin de dışına çıkmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.