Vipbakim

Karbonatın Cilde Faydaları Nelerdir?

Karbonatın Cilde Faydaları Nelerdir?

Her mutfakta karbonat bulunur. Çok kolay bulunan ve çok ucuz olan bu ürün cilt üzerinde çok büyük faydalar sağlamaktadır. Karbonat kullanarak cildiniz üzerinde mucizeler yaratabilirsiniz. Karbonatın içeriğinde yer alan su, karbondioksit ve sodyum cilt üzerinde etkilidir. Karbonat ile makyaj temizleyebilirsiniz. Cildi nemlendirici etkisi bulunan karbonatı kolay bir biçimde temin edebilirsiniz.

Karbonat büyük marketlerde, bakkallarda sürekli olarak satılan bir üründür. Karbonatı ayrıca aktarlarda ve eczanelerde de bulabilir ve satın alabilirsiniz. Karbonat ile cilt bakım maskeleri hazırlayabilirsiniz. Karbonatı birçok farklı biçimde kullanabilirsiniz. Karbonatın cilde faydaları nelerdir sorusu sıklıkla karşımıza çıkan bir sorudur. Yazımız içeriğini okuyarak karbonatın faydalarını görebilir ve kendi cildinize uygulayabilirsiniz.

Karbonat ile El ve Ayak Bakımı

Karbonat ile el ve ayaklarınızı yıkayabilirsiniz. Günlük hayatınızda sürekli olarak ayakta kaldığınız bir işte çalışıyorsanız bu durumda ayaklarınız için özel bakım uygulamanız gereklidir. Yorucu işler sonunda ayaklarınızda, ellerinizde nasırlar oluşmuş olabilir. Bunlar için uygun bir bakım kremi olarak karbonatı kullanabilirsiniz.

Bu işlem için büyük plastik bir leğenin içine su koyun ve gerekli olduğu kadar karbonat ekleyin. Sonrasında suyla karbonatı eriyene kadar karıştırın ve ayaklarınızı bu suyun içine sokun. Bu şekilde yarım saat kadar bekleyin ve sonrasında ayaklarınızı havlu ile kurulayın. Bu işlemi aynı şekilde elleriniz için de kullanabilirsiniz. Bu işlemi her gün kullanabilirsiniz. Ellerinizde oluşan nasırlar bu işlem sayesinde yok olacak, aynı zamanda ayaklarınızda ağrı kalmayacaktır.

Deodorant Yerine Karbonat Kullanın

Deodorantınız bittiğinde yerine temizleme işlemi olarak karbonat kullanabilirsiniz. Koltuk altlarındaki kokuyu ve teri yok eden karbonatı elinize alın ve yavaşça koltuk altınıza sürün. Bu işlemi her gün tekrar ettiğinizde ter kokularından tamamen kurtulabilirsiniz. Bu işlemi özellikle duştan çıktıktan sonra nemli vücudunuza uygulamanız daha faydalı ve etkili olacaktır.

Karbonat ile Peeling Hazırlayın

Karbonat sayesinde yüzünüz için kalıcı etki yapacak bir peeling hazırlayabilirsiniz. Peeling yüzünüzdeki ölü derileri arındıracak ve cildinizin yenilenmesini sağlayacaktır. Bu işlem için 1 litre su ve 3 çay kaşığı karbonat gereklidir. Karbonatı su içine koyu ve iyice karıştırın. Karbonat eridiğinde elde edilen karışımı yavaşça masaj yaparak yüzünüze sürün ve birkaç dakika bekleyin. Sonrasında yüzünüzü ılık su ile durulayabilirsiniz. Bu peelingi temiz yüzünüze sürmeniz önemlidir. Bu sayede yüzünüzde bulunan makyaj kalıntılarından kolay bir biçimde kurtulabilirsiniz.

Saçlarınızda Karbonat Kullanın

Saçlarınız çok yağlıysa bu soruna çözüm olarak karbonatı kullanabilirsiniz. Kuru saçlar için tedavi edici olan karbonatı şampuanınızın içine bir miktarda ekleyin ve sonrasında bu şampuan ile saçlarınızı yıkayın. Sonrasında bir kez de normal şampuan kullanabilirsiniz. Karbonatın cilde faydaları nelerdir sorusunu merak edenler için bu yanıtlar tatmin edici olacaktır. Bu işlemleri kendi cildiniz için kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.