Vipbakim

Koşu Bandının Özellikleri Ve Faydaları

Koşu Bandının Özellikleri Ve Faydaları

Evinize veya serbest çalıştığınız iş yerinize yürüme bandı almak istiyorsanız bir takım özelliklere de dikkat etmeniz gerekmektedir. koşu bandının faydalarından ilki evinizin rahatlığından ödün vermeden forma girmenizi kolaylaştırır.

Koşu Bandının Özellikleri

Koşu  bantlarının üzerinde tempolu bir şekilde yürüyerek formda kalmanız mümkündür. Kısa süreli koşularla da aynı etkiyi görebilirsiniz. Yürüme yada diğer adıyla koşu bandı seçerken esnek bir zemine sahip koşu bantlarının kullanılması daha uygundur. Zemin sert olduğunda bacaklarda sakatlanmalar görülebilir.

Koşu bandının otomatik eğimli olması sizin için daha faydalıdır. Bu nedenle manuel eğimli yürüme bantlarından uzak durmanız gerekir. Otomatik eğimli yürüme bantlarında daha fazla kalori harcanmaktadır.

Koşu Bandının Faydaları

  • Koşu bantlarının en iyi faydası zayıflamanızı ve vücut hatlarınız daha sportif olmasını sağlamalarıdır.
  • Koşu bantları yüksek derecede kalori yakmanızı sağlar. Yüksek miktarda kalori harcattığı için kondisyonunuzu dengeler.
  • Üzerinde düzenli spor yapılan koşu bantlarının diğer bir faydası da, Diğer sporlar gibi Formda ve daha enerjik olmanızı sağlamalarıdır.
  • Koşu bantları zayıflamaya oldukça etkili spor aletlerinin içinde yer almaktadır.
  • Koşu bandı ile düzenli spor yapılırsa kalp krizi riski başka olmak üzere kolesterol ve yüksek tansiyon risklerini azaltır.

Koşu Bandı Nereden Alınmalı?

Yürüme (koşu) bandı satın almak istiyorsanız mutlaka spor ürünleri satan mağazalardan almanız önerilmektedir. Bunun nedeni cihaz arızalandığında hızlı bir şekilde çözüme ulaşma imkanı bulabilmenizdir. Yetkili satış noktaları veya bayilerinden almanız mağdur durumda kalmanızın önüne geçer. Yürüme bantlarının market gibi yerlerden alınması önerilmemektedir.

Kiloya Göre Koşu Bandı Seçimi Nasıl Olmalı?

Kilonuz 100 kilonun altındaysa yürüme bandının genişliği 40 ya da 42 cm civarında olmalıdır. Fakat 100 kilonun üzerindeyseniz bant genişliğinin biraz daha geniş olması gerekmektedir. 42-50 cm bant genişliği bu kilo için uygundur. Yürüme bandı kaliteli ise 1,75 hp motoru olan cihaz 120 kiloya kadar taşıma kapasitesine sahiptir. 2hp motoru olan cihazlar ise 130 kiloya kadar taşıma özelliğine sahiptir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.