Vipbakim

Limonlu Suyun Faydaları

Limonlu Suyun Faydaları

Limonlu su içmek bütün sağlık uzmanlarının ve diyet uzamanlarının en başında listeye koydukları bir öneridir. Sağlığa olan faydaları saymakla bitmez.  Limonlu su içmenin cilde ve vücudumuza faydalarını maddeler halinde sıraladık.

Her sabah 1 bardak su içerisinde çeyrek limon sıkarak içiniz.

Limonlu Su İçmenin 10 Faydası

1. Vücudun Ph seviyesini düzene koyar. Ph seviyesinin dengede olması vücudu her türlü hastalıklara karşı korumaya alır.

2. Limonlu su içmek cildi arındırır ve temizler. Tek başına su tüketmek bile vücuttaki toksinleri atmaya yardımcı olurken içerisine C vitamini içeren limon sıkıldığında kanınızda biriken toksinlerin de temizlenmesi sağlanır.

3. Limonlu su içmek cildinizde oluşan kırışıklıkların azalmasına ve ciltte kışın çoğunlukla oluşan kızarıklıklara karşı korur.

4. Limonlu su içmek kilo vermede çok yardımcıdır. Aynı zamanda şişkinliği alan limonlu su acıkmanızı engeller ve metabolizmayı hızlandırır.

5. Limonlu su içerken ılık olması yağlarınızın da parçalanmasına yardımcı olur. Bu sayede kilo verirken daha şekilli bir vücuda kavuşursunuz.

6. Kan basıncını düzenlerken immün sistemini güçlenmesini sağlar. Soğuk algınlığına karşı vücudu korur ve beyni uyarıcı etkisi vardır.

7. Limonlu su yemekten sonra ağız kokmasına, sigaranın oluşturduğu kötü kokuya ve her türlü koku yapan yiyeceklere karşı nefesi temizleme ve tazeleme özelliği vardır.

8. Alkol alıp sabah kötü kalktığınızda limonlu su sizi sakinleştirir ve mide rahatsızlığının önüne geçer. Antiseptik özelliği olduğundan detoks yapma etkisi sağlar.

9. potasyum içeren limonlu su unutkanlığı yenmenizi ve beyinde oluşan bulanıklığın önüne geçer. Depresyondan kişiyi kurtarır ve sinir sisteminin ve beynin daha etkin çalışmasını sağlar.

10. Limonlu su içmek solunum sorunu yaşayan yaşlılarda da çok etkilidir. Göğüs enfeksiyonlarına karşı antibakteriyel özelliği sayesinde korur ve öksürük balgam sorununu giderir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.