Vipbakim

Meyvelerin Cilde Faydaları

Meyvelerin Cilde Faydaları

Bayanlar olarak dikkat ettiğimiz şeylerin başında cildimiz gelmektedir. Cildimizdeki diğer maddeleri atmak ve asıl güzelliğini ortaya çıkarmak isteriz. Bunu yaparken de çaba sarf etmek istemeyiz ama maalesef emeksiz yemek olmuyor.

Bu durumda araştırmacılar ve doktorlar meyvelerin cilde yararları konusunda bir araştırma yaparak, cildinin güzel olmasını isteyen herkese dair önerilerde bulunmuşlardır. Bizde halk arasında en çok bilinen ve yenilen meyvelerin yararlarını sizler için hazırladık.

Hangi Meyveler Etkili

Şüphesiz ki Rabbimiz hiçbir nimeti boşuna yaratmamıştır. Kainat üzerinde ne kadar nimet görüyorsak, hepsinin bir amacı ve faydası vardır. Halk arasında en çok kullanılan meyveler aslında bize bilmediğimiz pek çok yarar sağlamaktadır. Bunlardan bazıları;

  • Ananas; vücudu zinde kılar ve aynı zamanda cildin güzelliğini sağlar. İçeriğinde bulunan bol mineral ve vitamin sayesinde tokluk vererek, zayıflamaya da oldukça yararlıdır.
  • Elma;içeriğinde bulunan pek çok vitamin ve mineral vardır. Cilt güzelliğinde en etkili meyvelerden biridir. Meyvelerin cilde yararları arasında en çok elma işaretlenebilir. İçeriğinde bulunan A vitamini sizlere bebek gibi bir cilt verirken, C vitamini dokularda sıkılık sağlar. Aynı zamanda E vitamini ile de, gençlik iksiri elde etmiş gibi olursunuz. Elmanın bağırsakları da düzenleyici etkisi bulunmaktadır. Hazımsızlığı kolay kılar.
  • Muz;çok doğal bir gençleştiricidir. Bu doğallığı sayesinde oldukça genç görünürken, içerdiği mineral, demir ve magnezyum özelliği vardır. Yani depresyondan arındırma, kan oluşumunda yarar ve çeşitli kramplarda etkilidir.
  • Çilek;içerdiği C vitamini sayesinde de insan vücuduna büyük ölçüde yarar sağlarken, cildi güzelleştirici etkisi ile bayanların sıklıkla tercih ettiği bir meyvedir.
  • Kuşüzümü;içerisinde bulunan C vitamini en çok C vitamini içerdiğini düşündüğümüz portakaldan bile iki kat fazladır. Saçlarda ve tırnaklarda oldukça etkili olan kuşüzümü halk arasında sevilen bir meyvedir. Hem sağlıklı olmak için, hem de güzel olmak için sıklıkla tercih etmelisiniz.
  • Kivi;içerdiği pek çok vitamin bulunmaktadır. Etkileri oldukça mükemmeldir. Kan dolaşımı için oldukça yararlı ve zayıflamaya karşı da oldukça etkilidir. İçeriğinde bulunan C vitamini sayesinde artık daha genç bir görünüm kazanacak, sıkı bir vücuda sahip olacaksınız.
  • Portakal;vitamin içeriği açısından çok yüksek olan portakal, doğal güzelleştiricidir. Kan dolaşımını da hızlandırıcı özelliği ile genç olmamızı ve saç diplerinden tırnaklara kadar büyüleyici bir onarımı bize sunar.

Hangi Sıklıkla Yenmeli

Meyvelerin cilde yararlarını da gördükten sonra, sıklıkla burada ele aldığımız ve daha pek çok sayamadığımız meyvelerin tüketimini sıklaştırmalısınız. Ara öğünlerinizde buna oldukça dikkat etmeli ve acıkarak metabolizma rahatsızlıkları ve ambalajlı ürünlerle kendinizi sivilceli bir yüze itmemelisiniz.

Meyveler oldukça güzel özelliklere sahip olmaları ve cilde etkileriyle hanımların başlarında taç olmalıdırlar. Sadece yemek yeme alışkanlığınızı biraz değiştirerek daha dinç ve sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.