Vipbakim

Tarçının Cilde Faydaları

Tarçının Cilde Faydaları

Tarçın, son birkaç yıldır hanımlar tarafından sık sık cilt maskesi için kullanılır bir hal aldı. Bu nedenden dolayı da günümüz kadınları, maskelerini genelde hazırlarken tarçın kullanmaktadır. Cilt lekelerini tamamen temizlemede, sivilce oluşumunu yok etmede büyük faydası olan tarçın, bal ile beraber harmanlandığı zaman ortaya muhteşem sonuçlar çıkarabiliyor.

Kadınlarımız var olan sivilcelerinden kurtulmak adına kimi zaman bitkisel, kimi zaman ise kimyasal bazı karışım ve ilaçlara başvurabiliyorlar. Fakat kimyasal ilaçların bu alan da oldukça zararlı olduğunu bilmekteyiz. Hatta kimi zaman kimyasal ilaçlardan sebep sivilceler iz haline dönüşebiliyor, bir ömür boyu da vücudumuz da bu lekeleri taşımak durumunda kalabiliyoruz. Şimdi sizlere önereceğimiz kür ile beraber artık kısa süreç içerisinde sivilcelerden kurtulabilirsiniz!

Tarçın kürü nasıl hazırlanır?

1 yemek kaşığı bal içerisine, 1 tatlı kaşığı tarçın ekleyin ve iyice karıştırın. Koyu kıvam alana kadar karıştırmak oldukça faydalıdır. Bu yüzden 2-3 dakika boyunca karıştırmak en doğrusudur. Karışım hazırlandıktan sonra da “sivilce olan bölgelere” uygulanmalı, 15-20 dakika kadar yüzde beklettikten sonra temiz su ile yüzünüz yıkanmalıdır. Haftada 1 kez kullanılması önerilen kullanım çeşididir.

Yüzünüzü bol su ve jel (ya da sıvı sabun) ile yıkayın. Cildinizin tamamen temizlendiğini hissettikten sonra da kürü yüzünüze uygulayabilirsiniz. Kürü kullandıktan ve 15 dakika geçtikten sonra yine aynı temizleme yöntemi ile yıkamanız önerilmektedir.

Kürün ne tür faydaları bulunuyor?

  • Ölü derilerden sizleri kurtaracak,
  • Sivilcelerin kısa süre içerisinde yok olmasını sağlayacak,
  • Hastalıklara karşı vücudu direnç hale dönüştürecek,
  • Cildi ferahlatacak.

Pek çok kadın bu kür sayesinde cildin de yer alan sivilcelerden tam anlamıyla kurtuldu. Sizler de bu kürü deneyerek artık ciltte yer alan sivilcelerden tamamen kurtulabilirsiniz. Son 2 yıldır sık sık uygulanan ve pek çok cilt doktorunun da tavsiye ettiği bir kür çeşidi olan tarçın bal karışımı, cilde faydaları konusunda da büyük bir önem taşımaktadır. Bu sebepten dolayı hafta da 1 kez olmak koşulu ile kullanmanın büyük ölçü de faydasını göreceksiniz. Nitekim kullanım sırasında ve esnasında cildinizin temiz olması gerektiği gerçeğini de kesinlikle gözden kaçırmamalısınız. Bu ihtimaller tam anlamıyla sağlandığı zaman sizler de artık cildinizin ne kadar berrak ve duru olduğunu fark edeceksiniz!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.