Vipbakim

Yaban Mersininin Cilde Faydaları Nelerdir?

Yaban Mersininin Cilde Faydaları Nelerdir?

Yaban mersini antioksidan özelliğe sahip bir üründür. Yaban mersinini her yerde bulabilirsiniz. Yaban mersininin cilt üzerinde birçok olumlu faydası bulunmaktadır. Yaban mersini genellikle diyetlerde kullanılan bir üründür. Yaban mersini ciltte meydana gelen birçok sorunu ve kırışıkları önler. Yaban mersininin cilde faydaları nelerdir sorusunu sorduysanız yazımızı okuyabilir ve bilinçli bir kullanıcı haline gelebilirsiniz.

Yaban Mersininin Faydaları

  • Yaban mersininin bilinen ilk faydası antioksidan içermesidir. Antioksidanlar cilt için çok faydalıdır.
  • Yaban mersinini bilinen diğer faydaları ise çürümeyi önlemesidir.
  • Yaban mersini içeriğinde A, C ve K vitamini içerir. Tüm bu vitaminler cildin daha sağlıklı hale gelmesinde büyük rol oynamaktadır.
  • Yaban mersininin manganez açısından da çok zengin bir maddedir ve bu özellikler metabolizmayı hızlandıran etkiye sahiptir.
  • Yaban mersininin bilinen faydalarından birisi de sindirimi daha kolay bir hale getirmesidir. Bundaki ana etken yüksek fiber dokusuna sahip olmasından kaynaklanmaktadır.
  • Yaban mersini aynı zamanda Fosfor, magnezyum ve potasyum içeren bir maddedir ve tüm bu maddeler ciltin erken yaşlanmasını önlemektedir.
  • Yaban mersini kılcal damarlar üzerinde de etkili bir maddedir.
  • Yaban mersini aynı zamanda ciltte iltihap oluşmasını da engelleyen bir madde olarak kullanılmaktadır.
  • Yaban mersinini diğer önemli faydası ise cildin elastik bir hale gelmesini sağlaması, cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlamasıdır.
  • Yaban mersini son olarak vücuttaki kolajen üretimi arttırmakta ve ciltte siyah nokta dediğimiz aknelerin oluşmasını ve çoğalmasını önlemektedir.

Yaban Mersini ile Yoğurt Maskesi Hazırlayın

Yaban mersini hem tek başına hem de çeşitli maskeler ile kullanılan bir üründür. Tüm bu kullanım şekillerinin cilt üzerinde olumlu etkisi bulunmaktadır. Yaban mersini ile cildinize maske hazırlayabilirsiniz. Bunun için yoğurt gereklidir. Maske için 10 tane yaban mersini ile bir kase dolusu yoğurt gereklidir. Bu iki malzemeyi alarak önce çatal kullanımı ile yaban mersinlerini ezin ve püre haline gelmesini sağlayın. Sonrasında bu püreyi bir kase yoğurt ile karıştırın. Bu biçimde hazırlayacağınız karışımı yüzünüze ve boynunuza masaj yapar biçimde yavaşça sürün. Daha sonrasında 15 dakika bekleyin ve cildinizi ılık su ile durulayın. Sonrasında yumuşak havlu ile cildinizi kurulayın ve bakım kremi sürün. Bu karışım haftada bir kere yapılmalıdır.

Yaban Mersini ile Zeytinyağı ve Bal Maskesi

Yaban mersini ile hazırlayabileceğiniz karışımlardan birisi olarak yarım bardak yaban mersini,  yemek kaşığı bal ve zeytinyağı ile 1 çay kaşığı dolusu toz şekeri temin edin. Daha sonrasında bu malzemeleri tamamını mikserden geçirin. Sonrasında hazır hale gelen bu karışımı masaj yaparak yüzünüze ve boynunuza yedirin. Sonra bu biçimde 10 dakika boyunca bekleyin ve ılık su ile durulama yapın. Bu  işlem her hafta uygulanmalıdır. Yaban mersininin cilde faydaları nelerdir sorusuna bu cevap verilebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.