Vipbakim

Yeşil Çay Yağının Faydaları Nelerdir?

Yeşil Çay Yağının Faydaları Nelerdir?

Yeşil çayın faydasını bilmeyen yok. Yeşil çay yağının cilde olan faydası ise cildinizdeki kırışıklıkları azaltır, derinlemesine cilde yoğun nemlendirme sağlar ve aknelerin oluşmasını engeller.

Yeşil çay yağı aynı zamanda antioksidan açısından zengin bir yağ olduğu için cildin yenilenmesinde etkilidir ipek gibi bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Yeşil Çay Yağının Faydaları

Cildin Yenilenmesi: Sıcaklık, stres, hava şartları ve güneş nedeniyle oluşan olumsuzluklara karşı cildiniz korur ve cildin diğer yandan sıkılaşmasını sağlar.

Aromaterapi: Yeşil çay yağı aromaterapi olarak kullanılan masaj yağları arasında ilk sıralardadır. Gün boyu oluşan yorgunluklara ve vücuttaki kasların gevşemesinde etkin rol oynar.

Akneler: Yağ olmasına rağmen cildi sivilcelerden temizleme özelliğine sahiptir. Cilde pamuk yardımı ile sürüldüğünde aknelerinizden zamanla kurtulmuş olursunuz. Diğer yandan akne ile oluşan bakterileri giderir ve ciltte biriken ölü tabakayı atar. Akneleriniz kısa zamanda cildinizde yok olur.

Nemlendirme: Cildiniz ister çok yağlı ister çok kuru olsun yeşil çay yağını sürdüğünüzde cilt yapınız normal seviyeye ulaşır. Ciltte oluşan çizgileri hafifletirken yoğun bir nemlendirme sağlar.

Saçlarda: Ciltte olduğu gibi saçlarda da kuru ve yağlı saçlara etki eder. Saç derisindeki aşırı kuruluğu engeller fazla yağ oranını saç derisinden arındırır.

Diğer Faydaları: Ciltte oluşan cilt rahatsızlıklarını önler. Örneğin; egzama, ciltte kaşıntı, kızarıklık ve yüzeyde oluşan pullanmayı hafifletir. Ciltteki hücreleri harekete geçirerek cildin yenilenmesini sağlar.

Not: Hassas ciltlerde yeşil çay hassasiyet gösterebilir ve alerji yapabilir. Yeşil çayın cildinize zararı olup olmadığını bilmiyorsanız bileğinizin iç kısmına bir miktar sürüp 1 – 2 saat bekletip tepkisini görebilirsiniz. Aynı zamanda ağır bir orana sahip olan yeşil çayı badem yağı, zeytinyağı gibi yağlarla seyrelterek de kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.